| andreeasabrina12 a întrebat:

Buna, am o intrebare, mi-a intarziat menstruatia 2 zile si in loc de sange am un lichid transparent albicios (am intretinut un act pe 9, neprotejat dar nu a ejaculat 100% in mine) iar ultima mea zi de ciclu a fost pe 27 aprilie. Imi va veni menstruatia?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, intr-adevar nu mai are rost.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Doar dumnzeu ti-ar putea raspudne la aceasta intrebare, ca noi nu avem de unde sa stim, mai ales cand ai facut sex neprotejat si evident ca sunt sanse de sarcina.
Data de 9 mai pare a fii in plina perioada fertila si daca sexul a fost din mai multe partide consecutive, chiar daca nu a existat ejaculare vaginala, sperma era deja pe teava si s-ar fi putut scurge in vagin, involuntar.

Fa un test de sarcina DUPA 21 de zile, de la ultima partida sexuala!
In cazul tau: 9 Mai + 21 zile = 30 Mai

| andreeasabrina12 explică (pentru Violleta2022):

Mai are rost sa mai fac daca mi-a venit azi dimineata?

| Violleta2022 a răspuns (pentru andreeasabrina12):

Nu, intr-adevar nu mai are rost.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ultima zi de MENSTRUATIE (deci NU a ciclului) a fost ziua de 27 Aprilie, se poate presupune ca PRIMA ZI a menstruatiei cea care reprezinta si PRIMA ZI a noului ciclu menstrual afost 23/24 Aprilie.
Daca sangerarea menstruala ar fi trebuit sa inceapa in urma cu 2 zile adica in data de 20/21 Mai, asta inseamna ca a fost estimata sa aiba 28 de zile, insa cel mai probabil estimarea nu este reala/ corecta fiindca actualul ciclu menstrual care are deja in prezent lungimea estimata de 27 sau 29 zile (23/24.04 - 20/21.05 = 27/29 zile) si nu sunt semne ca ciclul se va termina in curand.
Avand in vedere faptul ca actul sexual din data de 9 Mai a fost intretinut in cea de a 16 sau a 17-a zi a ciclului menstrual adica intr-o perioada foarte apropiata momentului in care urma sa aiba loc ovulatia, bineinteles ca exista si o anumita posibilitate sa se fi putut forma sarcina si exact din acest motiv sa nu se produca sangerarea menstruala.
Fiindca NU au fost oferite datele concrete, precise si absolut necesare privind tipul si lungimea medie a ciclurilor menstruale din ultimele 7-9 luni, formularea unui raspuns precis, obiectiv si mai ales corect devine efectiv imposibila. Se pot formula doar pareri si presupuneri subiective care pot fi destul de corecte dar pot fi si 100% gresite, eronate, incorecte. Multa sanatate!