| Georgi_4985 a întrebat:

am o intrebare pentru cei care sunt cunoscatori in domeniu si care stiu un raspuns clar si concis.Pastilele Yasmine pot interfera cumva cu pastilele de Spironolactona?( ma refer in sensul de a reduce eficacitatea pastilelor anticonceptionale.)

2 răspunsuri:
| Papusik a răspuns:

Nu, anticonceptionalele Diane35 stiiam ca reducxe eficaitatea lor in timp ce iei si Spironolactona.

Nu-ti fa griji la Yasmine nu e asa.

| Georgi_4985 explică:

GypsyQueen Hmm, eu cred ca faza cu Spironolactona si anticonceptionale au acelasi efect la toate chiar daca au un dozaj mai slab yasmine dar tot ma gandesc... tu de unde te-ai interesat? ai folosit si tu? sau