| Dermou a întrebat:

Buna, am o intrebare: Pot pune un prezervativ pe un penis erect, dar nu si decalotat? Nu de alta, dar nu reusesc absolut deloc sa decalotez penisul in stare erecta. Va rog ajutati-ma

6 răspunsuri:
| epurasu a răspuns:

In acest caz inseamna ca tu ai fimoza! - incearca sa rezolvi problema trebuie sa mergi la consult la un medic urolog.

| Violleta2022 a răspuns:

Un penis in stare erecta trebuie sa se decaloteze complet.
Daca nu se decaloteaza complet, atunci inseamna ca ai FIMOZA si trebuIE sa te prezinti la un medic urolog, pentru tratament sau interventie chirurgicala, in functie de gradul fimozei.
Oricum, asa cum esti nu poti avea sex.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Salut!
Practic, poti sa il pui, teoretic, nu ar fi indicat. Daca este in erectie, ar trebui sa fie decalotat. Sugerez sa mergi la un control medical, prima data sa rezolvi cu acest aspect, dupa poti sa treci si la prezervativ.

| Emilian65 a răspuns:

Prezervativul se pune corect pe un penis complet decalotat. Deci in cazul tau nu se poate pune un prezervativ. Rezolva problema decalotarii si apoi poti pune un prexervativ. Pentru asta mergi la un medic urolog care iti va spune ce trebuie sa faci pentru a putea sa decalotezi penisul tau.

| Sofer a răspuns:

Poți pune dar decaloteazal când il pui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu de exemplu cand am de facut un proiect mare si urgent, cam o luna pe an, patesc sa le spun toti cunoscutilor sa nu ma mai intrerupa cu mesaje/apeluri pe orice aplicatie. si sunt foarte irascibil cand ma suna cineva fara o problema de viata sau de moare pe care eu as putea sa o rezolv, doar asa sa intrebe ce mai fac.