| AndreeaMaria_4921 a întrebat:

Buna :* Am o intrebare happy Raspundeti sincer big grin Fara gesturi si tupeu >:" deci sa incepem: Ce inseamna sex, dragoste, viol? Adica care e diferenta dintre aceste trei? big grin Dau fundita >big grin

11 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Marea diferenţă dintre sex,dragoste şi viol?
Sexul intervine pentru a satisface plăcerile.
Dragostea apare când simţi că vrei să dăruieşti tot ce ai mai bun persoanei de lângă tine - trup şi suflet,când simţi că poţi avea încredere oarbă în persoana de lângă tine şi o faci de drag.
Şi violul este când cineva te obligă împotriva voinţei tale,când te sileşte şi tu nu doreşti să oferi, cu alte cuvinte când cineva te obligă să faci ceea ce tu nu vrei.
Însă dragostea este cea mai indicată.
Deoarece atunci când porţi sentimente, trăirile sunt cu mult mai intense...

Elianna
| Elianna a răspuns:

Dragoste:sex cu sentimente de iubire. Sex:Sex fara sentimente. Viol:sex fara consimtamantul victimei.

| Elena1234456 a răspuns:

Sex = actul intre doi oameni ce nu implica sentimente
Dragoste = sex + sentimente
Viol = sex cu forta.Se pedepseste cu inchisoare

| katy a răspuns:

Sex= act sexual in care nu se implica sentimente de iubire,dragoste=act sexual in care se implica sentimente de iubire
viol= act sexual fortat, adica esti pus/a in situatia de a avea un act sexual fara voia ta, fara ca tu sa iti doresti

| Johnny_3797 a răspuns:

Sex este atunci cind ai relatii sexuale cu o persoana si nu aveti nimic in comun doar sa va satisfaca dorintele corpurilor voastre,apoi dupa ce terminati atunci gata s-a terminat totul.

Dragostea-este atunci cind faci relatii sexuale cu persoana iubita si cum si el doriti sa-i aduceti cele mai mari placeri, dupa ce finisati voi mai vorbiti si va mai cuprindeti si apoi mai departe va intilniti si continuati a trai impreuna nu cum in sex ati facut si apoi uitati cum va cheama umutl pe altul

Viol-este atunci cind ai relatii sexuale fara ca tu sa doresti, cind esti impusa sa ai relatii sexuale...

Sper ca ai inteles deamu ce si cumwinking Sa ai parte numai de dragoste happy

| Any a răspuns:

Sexul este actiunea pe care o faci cu o persoana, dragostea este afectiunea pe care o porti unei persoane iar violul este o violenta asupra unei persoane care nu vrea sa faca relatii sexuale!

| YoungHomie a răspuns:

Pei gandete logic, sexul este relatia intima sau actul sexual, dintre doua persoane, care nu se iubesc...[sau daca o fata iubeste un baiat sau inver, si baiatul nu iubeste fata sau inverstongue tot sex se numeste actul sexual]
dragostea implica sentimente.ambii parteneri se iubesc
si viol pnm e la mintea prostului, act sexual abuziv fortat, impotriva vointei tale si asta se pedepseste cu inchisoarea

sper ca te-am ajutatlaughing

| vulturas a răspuns:

Sex->Atunci cand faci dragoste fara sa te puna cineva
dragoste->Atunci cand te saruti cu cineva
viol->cand esti pus sa faci dragoste si nu vrei

| ruginiz a răspuns:

Daca nu stii care e diferenta, imi inchipui ce-i in viata ta

| Ecstasy_4276 a răspuns:

Dragoste=sex in care pui suflet si pasiune unde ambii parteneri simt acel "ceva"
Sex=Sex inseamna actul sexual fara "pasiune" doar asa de frumusete
Viol=Sex-ul fara vointa unuia dintre participanti.

| andreibubu2 a răspuns:

Sex inseamna cand faci XXXde bunavoie fara saruturi gesturi din astea dragoste ceva romantic cum ar fi (se saruta sex etc)si viol cand te violeaza adica te fura de exp si faci xxx fara sa vrei tu este o diefrenta intre ele