| shiva69 a întrebat:

Buna,
am o intrebare..., si nu stiu ca sa fac daca sa ma risc sau nu, ..prietena mea e heterosexuala, a fost maritata are un copil deci nu a avut tangente cu femei, eu sant lesbiana de vreo 5 ani si a inceput sa ma cam atraga,ea imi arunca semnale dar cand i-am propus sa ne cunoastem de aproape a refuzat spunand ca ea il iubeste pe,el, semne ar fi zambeste tot timpul cand ma uit la ea,aceepta sa o imbratisez,imi arunca priviri,ma atinge cica din gluma,se excita cand stau langa ea,se uita in decolteul meu, ma priveste foarte des si imi sustine privirea as vrea sa stiu ce vrea, dupa semnale vrea ea ceva dar cred ca ii e frica va rog un raspuns, accept si femei care au experienta cu femei

16 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Daca un copil este la mijloc, eu iti sugerez sa nu risti! Daca ea te-a refuzat, fiind heterosexuala, inseamna ca-si face datoria de mama, si ca pune mai presus sentimentele ei pentru copil.

| mona a răspuns:

Nu stiu ce sa ti raspund de ce nu te accepta sa fiti impreuna dar din ce zici e clar ca te place totusi, probabil ceva o impiedica sa mearga mai departe dar numai tu poti afla care ar fi motivul, intreband o

| Hpzox a răspuns:

Daca zici ca e heterosexuala poate te place ea in felul ei dar daca zici ca are si un copil poate sta si se gandeste ca copilul ala trebuie sa creasca langa o femeie si un barbat pentru ca atunci cand va creste stii si tu cum este lumea rea si ce parere au multi despre cuplurile astea de acelasi sex, cel mai bine ar fi sa vorbesti foarte clar cu ea sa vezi ce vrea, poate ca si ea asteapta ceva din partea ta si nu stie cum sa iti spuna, iar tu astepti ceva din partea ei, fa tu primul pas vorbeste cu ea si ajungeti la o intelegere.

| shiva69 explică (pentru Hpzox):

I am facut o propunere, sincer eu simt ca ea vrea dupa cum ma priveste, cateodata cu pofta, dar ai e teama, teama pe care numai ea o stie

| Hpzox a răspuns (pentru shiva69):

Pai intreab-o de ce chestie ii este teama, poate ca ea vrea sa aveti ceva impreuna sau poate ca isi doreste sa stea cu copilul si cu sotul ei, ceva trebuie sa vrea. Si inca ceva...nu asculta guriile rele ale lumi, ti-am zis eu ca lumea vorbeste ce nu ii priveste...cel mai bine e sa le dai cu flit ca doar de mama dracului au auzit toti happy eu sincer va respect.

| shiva69 explică (pentru Hpzox):

Multumesc,ador femeile desi am avut relatii si cu barbati, o femeie stie unde sa mangaie, stie ce ti doresti antodeauna fara sa i spui!

| Dizzyz a răspuns:

Lesbiene,huh?
Mi se face scarba de voi nenorocitelor!

| PsihoSex a răspuns (pentru Dizzyz):

Mai, tu de toleranta, respect si open minded nu ai auzit? 1.

| Dizzyz a răspuns (pentru PsihoSex):

Respect fata de lesbiene nu o sa am nicioadata!

| lolly a răspuns (pentru Dizzyz):

Dar respect pentru Gay ai?
Fiecare are dreptul sa iubeasca ce vrea,cum vrea.happy
Daca au alte atractii, ce putem sa le facem? Bravo lor, iubesc pe cine vreau si nu tin cont de comentarii. Daca majoritatea suntem genul feminin+masculin nu inseamna ca trebuie sa-i judecam.
Unele fete pun mai mult suflet decat baietii, si nu provoaca atatea certuri, deci in final daca planeta ar fi fost plina cu femei era superb! --Era feminina!--

| Dizzyz a răspuns (pentru lolly):

Da,ai dreptate.N-avem ce le face.Insa soarta lor va fi una foarte urata. Vorbes din punct de vedere religios.

| shiva69 explică (pentru Dizzyz):

Religia ca religia, crezi cu sufletul, nu cu trupul

| LovellyAngel a răspuns (pentru Dizzyz):

CatMen ai dreptate. Atunci pentru ce au mai fost creati barbatul si femeia? Si in plus, si ea a zis ca e libaneza. Astia de prin tari straine sunt mai sariti de pe fix. Cand aud chestia cu "open minded" mi se face scarba, lumea asta e din ce in ce mai nebuna.

| LovellyAngel a răspuns:

Nu judec pe nimeni, dar ar cam trebuie Shiva sa te trezesti la realitate. Dupa cum stiu libanezii sunt musulmani ( nu sunt sigura 100% ). De ce nu mergi in tara ta, ti-e teama ca o sa fii tratata cum meriti?
Apropo de religie, daca esti crestina oare ai citit vreodata despre orasele Sedoma si Gomora? Daca tot spui ca religia o crezi cu sufletu, nu cu trupul, oare tu nu esti atrasa de o femeie atat din punct de vedere sufletesc cat si fizic?
Acum revin la intrebarea ta. Tu daca ai fi in locul copilului ei, cum te-ai simti cand cresti mare sa vezi ca ai 2 "mame"? Te-ai gandit vreodata cum s-ar simti acel copil cand ar vedea ca mama lui este cu alta femeie, iar toata lumea l-ar trata ca pe un ciudat? Esti o persoana egoista (putin spus). Daca tot esti manata de dorinta asta de a fi cu femei, cauta-ti o femeie singura, fara un copil caruia i-ai putea distruge viata daca te-ai baga in ea.

| SeverA a răspuns:

Buna! Sincer nu am inteles prea mult din ceea ce ai vrut sa spui, cred ca este si din cauza ortografiei si scrierii tale care e la pamant. In fine.o sa iti dau un raspuns cat de cat bunicel la intrebarea ta care nu prea pare palpabila! Cred ca fiind prietena ta poate..nu stiu nu are sentimente decat de prietenie. Iesi si tu in lume, du-te sa cunosti baieti noi, de care esti atrasa si ii atragi! Asa poate vei scapate de atractia ta pentru fete! Daca ea zice ca face chestia asta din gluma poate chiar asta face..Intrebarea e putin cam stupida deci nu stiu ce raspuns ar putea sa nu contina jigniri la adresa ta sau seriozitate! Fara suparare! Revino la normal!

| shiva69 explică (pentru SeverA):

Nu e atractie, sant lesbi de la 18 ani, si sant libaneza, nu stiu prea bine romaneste sa scriu