| roxanaroxyy a întrebat:

Buna am o intrebare va rog sa-mi raspundeti sincer acum o saptamana ma,,jucat,,cu pretenu adica ne-am atins doar eu i-am pus mana pe penis era umed la,,cap,,si cu acea mana m-am atins eu,, jos,, nu stiu daca aveam pe mana acel likid se poate sa raman insarcinata? el nu si-a dat drumul. va rog sami rasp urgent multumesc

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
12 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Voi ştiţi mai exact ce şi cum aţi făcut!
Oricum, să fiţi ATENŢI ce "joculeţe" practicaţi!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ta vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| Danysan a răspuns:

Nu trebuie sa te gandesti la asa ceva pentru ca nu ai de ce.In Primul rand daca esti Virgina stai calma deoarece Himenul ala are si el un rol.Trebuia sa te speli pe mana dupa asta.Sau sa te speli.Nu sa te masezi acolo tu singura. Stai calma ca e nevoie de mult mai mult sa ramai.

| roxanaroxyy explică (pentru Danysan):

M-am atins din greseala nu aveam p mana mult likid si n-am facut nimic

| unknøwn a răspuns:

Lăsaţi jocurile idioate şi apucaţi-vă de chestii serioase, că mai aveţi câţiva zeci de ani de trăit.
http://25.media.tumblr.com/......o1_500.jpg

| JosePpPp a răspuns:

Faceti misto? Si astia care raspundeti sa-si faca test de sarcina sau etc, doar i-a atins ***, a zis ca s-a atins si ea "jos " nu ca si-a bagat tot pumnu plin cu sperma acolo. Nu o sa patesti nimic.

| roxanaroxyy explică (pentru JosePpPp):

Mersi mult si nu aveam pe mana mult likid adica sa simt in palma

| Conficker a răspuns:

In situatia ta, sansele de a ramane insarcinata sunt NULE.

| Cezar_Sima_1993 a răspuns:

Nu se poate întțmpla nimic, dar recomand peste o săptămână un test de sarcină pentru a fi tu liniștită happy

| Dany077 a răspuns:

Ce joaca si pe voi.

| ceamaidragutzafatadinlume a răspuns:

Nu ai cum sa ramai.Trebue ceva mai mult de lucrat ca sa ramai insarcinatawinking