| denisabratu a întrebat:

Buna,am o mare problema.am sunt casatorita de 2 ani de zile si imi iubesc sotul foarte mult, dar.....de la un timp as dori sa incerc sa fac sex cu o femeie,doar pentru a vedea cum e, nu pebtru ca as avea alta orientare sexuala.Ce sa fac? cum sa fac?

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca iti iubesti sotul asa cum presupui nu ar trebui sa ai fantezii sexuale legate de sex cu o alta persoana

| onasis1961 a răspuns:

De ce nu ai experimentat înainte de căsătorie? Greu de dat un sfat în asemenea situaţie.De pinde de caracterul soţului.Dac-o faci fără ştirea lui există riscul ca cea cu care faci sex să te şantajele după. Dacă-i spui soţului şi ve-ţi face un menaj a trois (şigur nu refuză), poate ţie nu o să-ţi placă dar el de abia se învaţă şi ce te faci atunci? Sau se mai poate ca soţul să creadă că este o manevră dea ta, ca primadată să experimentaţi cu o femeie ca după aceia să ceri în trei cu un bărbat! Deci cum ai da-o e dificilă solicitarea! Hotărârea asta depinde de voi! Să fii iubită!

| eurynomus a răspuns:

Incearca daca vrei si ai cu cine. cum ai vrea sa se desfasoare partida?

| William a răspuns:

OK, inteleg ca sa fii casatorita este o problema, sa iti iubesti partenerul de viata este o problema si mai mare dar in rest mi se pare in regula. Zi-i sotului tau ca vrei sa faceti sex in trei nu cred ca o sa se supere. Toate cele bune.

| drhotzu a răspuns:

Ideea este simpla: cat de libertin este sotul tau? eu unul nu as avea nici o problema, poti spune ca este chiar o fantezie personala, pe ideea: daca nu pot sa particip, cel putin pot sa ma uit?
cum am spus depinde cat de libertin sau incuiat la minte este barbatul tau. daca tu crezi ca se poate discuta cu el, atunci cea mai buna actiune este discuti cu el si sa ii explici foarte frumos despre ce e vorba!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce am impresia ca vrei sa iti distrugi casnicia? Te-ai gandit la consecintele ce vor urma?

| DaSuntAnonima a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu chiar crezi ca sotul va fi gelos ca ea s a lins cu femeie?
eu cred ca ar fi suparat ca nu i a zis si ca nu l a chemat la un MENAJ

| anonim_4396 a răspuns (pentru DaSuntAnonima):

Am spus doar ce prevad! Depinde de relatia celor doi.Personal,desi nu este cazul, daca as avea o asemenea propunere, in secunda aceea, ar pleca sa stea cu acea femeie.De ce sa mai stea cu el daca nu il mai doreste? Sunt multe de zis in asemenea situatie.Mult noroc.

| pursisimpluAlex a răspuns:

Pai in primul rand cauta o fata disponibilalaughing sau spune-i sotului tau poate el gaseste mai repedebig grin

| hoolygan a răspuns:

Parerea mea este ca trebuia sa experimentezi inainte sa te casatoresti.dar acum depinde si de sot adica daca e genu mai golanas (ex.:sa mearga la curve sa fie infidel si dastea_) cresd eu ca va fi incantat. Dar daca este un om cu capul pe umeri mai bine te-ai potoli.

| anca88 a răspuns:

Sunt 2 raspunsurile chiar daca vrei sa negi:ori nu te satisface ori tu ai intr-adevar alta orientare.eu zic ca, daca il iubesti fa asa:o partida buna cu toate pozitiile si toate felurile ca doar el le poate face pe toate, in schimb o femeie ce face mai mult daca zici ca nu iti plac femeile.crezi ca o femie te satisface mai mult decat un barbat? ea poate lucra cu vibrator sau cu limbutza.nu crezi ca e mai priceput sotul? salveaza-ti casnicia si poti sa ii spui vreodata nebunia dar cred ca daca ai face-o si dupa aceea i-ai spune iar cam fi greata.succes sa ne spui ceai facut.numai bine