| Anonimus937382 a întrebat:

Hey TPU, am 20 de ani și m-am îndrăgostit de o femeie de 45 de ani, problema este că ea e căsătorită, dar încă nu are copii, iar soțul ei o tratează foarte prost, chiar dacă este o femeie inteligenta (este contabilă) și mai este și frumoasa. Eu încerc să dau pe lângă ea și sa leg o prietenie, dar ea se amuza de fiecare data, încă nu i-am spus intențiile mele, dar ma tratează ca pe o glumă. Eu încerc sa ii fac pe plac, o ajut să își care cumpărăturile, deoarece soțul ei nu vrea să o fac, de asemenea ii fac mereu complimente, dar ea doar râde și nu mă ia în serios, am încercat multe sa o impresionez, ce as putea sa mai fac? Ceva sfaturi? M-am gândit sa-i cumpăr flori, dar îmi este frica de reacția soțului ei, îmi doresc sa o despart de soțul ei, care nici măcar nu o ajuta la nimic si sa o fac iubita mea. Ceva sfaturi, cum pot să o fac sa se îndrăgostească de mine? Precizez ca de un an de zile mă tot țin după ea, dar nimic, sa nu credeți ca o agresez, asta este exclus, eu ma comport ca un gentalman cu ea, v-am spus o ajut să își care cumpărăturile, uneori mă duc și ii plătesc facturile, când ea este prea ocupată cu jobul. Ea este o prietena de familie.

9 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Prietena de familie nu inseamna ca poti intra intr-o relatie cu ea.Mai ales ca este casatorita. Daca vei primi bataie de la sot vei intra tot aici sa postezi? Ea rade mereu si trateaza totul ca pe o gluma pentru ca situatia fix asta este: o gluma. Nu poate fi nimic serios cand exista o diferenta de varsta atat de mare. Pentru binele tau, sper sa le comunice parintilor ca ai nevoie de ajutor, daca i te confesezi vreodata.

| Freya1 a răspuns:

Ai 20 de ani deci totuși suficient de mult încât sa îți dai seama de ce rade femeia respectiva de tine.
Se simte frapata poate ca cineva asa tânăr ii cauta sâmbetele, dar în acelasi timp ai putea sa ii fi fiu.

În primul rand nu vreau sa judec, dar cred ca o relatie cu diferență asta asa mare de vârstă nu va merge.Cel mai probabil ai dezvoltat o atracție sexuala fata de ea, sau o simpatie aparte ce automat cu timpul intr-o reatie serioasa se va dispersa.Crezi ca merita sa își strice femeia familia pentru o relatie ce poate se termina imediat după ce începe? Sau în care în curând va fi înșelată cu cineva mai tânăr?
Are o vârstă, nu o are degeaba și cel mai probabil știe de ce nu te ia în serios.

Pe urma.Da, sunt de acord cu tine ca femeia trebuie respectata, ajutata etc.Dar te-ai gândit ca tu te comporți mai de graba ca omul ce ii face piața nu ca viitorul iubit?
E bine atunci când faci curte unei femei sa ii faci cinste cu o cafea, sa ii dai o floare, faci un gest pentru ea.Dar când mergi după fundul ei cu matura și făgașul zilnic suna a disperare și normal ca e amuzant.

| AmandinaDragan a răspuns:

Ia un buchet mare de flori, un inel de logodna si o poti cere in casatorie! Daca te place isi face imediat bagajele si fuge cu tine in lume! Ha ha ha ha ha!
Lasa femeile in pace. Cauta-ti una de 16-17 ani.

| Continchiscontsters a răspuns (pentru AmandinaDragan):

Mami ăștia sunt pedofili dacă ajung sa facă cu babele laughing)))

| AmandinaDragan a răspuns (pentru Continchiscontsters):

Ce dezaxat! ha ha ha ha ha!

| Continchiscontsters a răspuns (pentru AmandinaDragan):

Razi ca Handicapata iartă ma da în mine nu am mai putut ține mami.

| AmandinaDragan a răspuns (pentru Continchiscontsters):

Ti se pare ca nu-s? Ha ha ha! Asa e toata societatea!

| Together a răspuns:

Ea stie deja ce gandesti, dar nu i se pare o optiune suficient de buna.

Te afli intr-o situatie des intalnita, te-ai atasat de o tipa care te foloseste pentru atentia si ajutorul pe care i le oferi, dar relatia nu merge mai departe pentru ca nu e atrasa sexual.

Solutia e sa gasesti una care te place.

| Anonimus937382 explică:

Sa ma dau*