| Elsa16 a întrebat:

Am o mare problema.
Pe 3 octombrie am avut o incercare de a face sex cu prietenul meu, dar nu a fost un contact sexual propriu-zis ci doar a intrat putin si cam atat, fara ejaculare.
Dupa o intarziere de 10 zile mi-a venit si ciclul in noiembrie si a fost perfect normal fara nicio schimbare. In decembrie mi-a venit la timp si in aceleasi cantitati normale.
Insa acum in luna ianuarie ciclul iar intarzie sa imi apara. Si totodata mi se pare ca mi-a crescut burta.
Pot oare sa fiu insarcinata?
Mentionez ca nu am avut niciun simptom specific unei posibile sarcini in aceste luni.
Am multa nevoie de raspunsurile voastre

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Dupa 2 menstruatii care s-au desfasurat in conditii ''normale'', adica similare cu sangerarile anterioare, se poate aprecia si considera ca fiind in proportie de peste 99% IMPOSIBIL sa poata sa existe o sarcina. Un test de sarcina efectuat in acest moment iti va indica situatia reala. fiindca rezultatul obtinut in acest moment este sigur CORECT in mod GARANTAT. Multa sanatate!

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Se pare ca nu-i vorba de intarziere de ciclu la tine, ci de un ciclu de tip NERGULAT, odata ce nu se succede lunar, la acelasi numar de zile.
Fa un test de sarcina DUPA 21 de zile, de la ultima partida sexuala.

| Elsa16 explică (pentru Violleta2022):

Pai ultimul contact a fost atunci in octombrie

| Violleta2022 a răspuns (pentru Elsa16):

Fa un test de sarcina!
Cat despre simptomele de sarcina, este posibil sa nu ai nici unul, ca nu toate femiel suntem la fel, dar totusi sa fii insarcinata.
uite, lipsa menstrei, este unul din simptome.

| Andreeush a răspuns:

Nu ai cum să fii însărcinată dacă ți-a venit menstruația dupa ultimul contact sexual.
Probabil acum e vorba de o simpla întârziere.
Data viitoare protejați-vă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,nu toate femeile au greţuri sau alte simptome ale sarcinii.Ai spus că ţi-a venit ciclul, păi nu poţi să fii însărcinată. Poate te-ai îngrăşat după sărbători.Dar, dacă vrei să fii sigură fă un test de sarcină.

| Elsa16 explică (pentru anonim_4396):

Stiu, dar am auzit si de asa numita menstruatie peste sarcina si de aceea ma ingrijorez

| anonim_4396 a răspuns (pentru Elsa16):

Asta nu este menstruaţie, este o sângerare provocată de alţi factori.

| DauViata a răspuns:

In cazul in care ești însărcinată eu te sfătuiesc să păstrezi copilul.

Avortul este o capcana care te face sa crezi ca scapi de o problema, când de fapt fugi de o binecuvântare iar asta te va afecta toată viața.
Avortul a fost inventat de oameni fără scrupule, care nu au nicio remușcare daca ucid un copilaș - acesta are suflet din momentul conceperii.

Să ne auzim cu bine!