| WTFuck a întrebat:

Buna am o mare problema... Uite cred ca stiti povestea ca am fost cu unu din Bucuresti bla bla bla da ma roog eu is din BT si vine aici doar in vacante si ma roog cand a plecat ultima data de aici astacam pe 11 septembrie cu o zi de inainte sa inceapa scoala, ne-am sarutat chiar daca nu mai eram impreuna si am inceput din nou sa tin la el am o dusmanca Simina care nu ma lasa in pace isi face id-uri false sa vb cu el si tocmai am aflat de la ea ca el cica are o pritena blonda (mi-a dat convb) eu nu stiu ce sa mai inteleg adica maisimtit nashpaa am si plans deci va roog prima data m-am gandit ca poate sa inventeza asta el pentru ca ea sa il lase in pace ca a si zis in mesaj "Lasa-ma in pace" si naa, eu nu stiu ce sa cred e adevart sau nu? adica eu tin enorm de mult la el si mai e putin pana la vacanta de iarna cand se intoarce inapoi...:-s si chiar imi e ff dor de el prietenii mi'au zis ca poate sa fie si adevarat si fals adica si el ma iubeste dar el sta acolo eu aici cam de asta ne'am despartit chiar daca inca mai tineam mult unul la altu si atunci cand a venit nu am mai putut rezista (amandoi) decii ce sa fac adica la iarna cred ca iar se va da la mine si faze sa' respind sau ce inseamna ca el are o noua prietena? FUNDA pentru cel mai bun raspuuns happy puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| aurora50scumpika a răspuns:

Nu-i arata ca il placi.eu am o situatie putin mai diferita ma rog.am avut, el venea doar in vacanta mare,, si am aflat ca am fost o trecere de timp.el sta in spania.De aia draga mea, uita-l odata ce el e in Bucuresti tu in botosani, gandeste=te la cum sunt baietii din Bucuresti tu crezi ca ti-ar fi fidel.meriti altceva, iti vei pierde timpul cu el ti-o spun din propria experienta

| biscuiteletau a răspuns (pentru aurora50scumpika):

Buna! Scuze dar si eu am o situatie asemanatoare cu ale voastre si am nevoie de ajutor. Eu naa am 12 ani si nu am prea multa experienta. In vacanta de vara am fost la casa de vacanta a unei vecine, eu sunt din Bucuresti iar el din Ploiesti si eram prin Prahova cam la 30-40 km de Ploiesti. Si el a fost prima dragoste a mea crying( iar noi ne.am despartit din acelasi motiv: din cauza distantei dintre noi si incepea scoala si nu puteam sa ne mai vedem pana intr.o vacanta, iar acum e vacanta de iarna si eu nu ma duc fiindca e mai mult de vara casa si iarna e destul de frig chiar si daca fac focul si inca nu stiu au trecut 3 luni de cand ne.am despartit dar nu stiu de ce ne.am despartit, cred ca doar din cauza distantei si de atunci nu am mai vb cu el decat de vreo 5 ori si o data prin mesaje si la tel ca isi schimbase nr si blabla. Dar nu stiu este posibil sa mai simta ceva pentru mine? Sau sa fim din nou impreuna?

| aurora50scumpika a răspuns (pentru biscuiteletau):

Draga mea înţeles că e prima ta dragoste,dar nu merită,, dacă mai simţea ceva îţi dădea numărul nou de telefon,, ai abia 12 ani eşti încă micuţa,,,, ai să ai timp de dragoste.profită de copilărie...pentru că dragostea aduce suferinţă

5 răspunsuri:
| soul2soull a răspuns:

Tu de ce crezi ca baietii merita sa plangi dupa ei si sa te indragostesti de ei? Nu se merita LA varsta ta, ar trebui sa ai alte preocupari de baieti si sex ai timp toata viata daca nu incepi sa-ti faci un viitor de pe acum mai tarziu va fi FFFFOARTE greu

Citeste din raspunsurile mele la intrebarile puse pe aici vei gasi utile multe din ele

| biscuiteletau a răspuns:

Tu dc ti.ai facut cont pe TPU? E Toti Pentru Unu in care trebuie sa ajuti persoanele nu sa iti bati joc! Ti.ar conveni ca atunci cand ai nevoie de ajutor si nu ai la cine sa apelezi decat la noi.si sa iti dam raspunsuri la misto sau cu rautate?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rar mi-a fost dat sa vad asa postari... Intreab-o si tu pe profa de limba romana, poate iti da vreun sfat.