| Fuck0the0world a întrebat:

Am o mică-mare-foarte mare problemă:
sunt în clasă cu o tipă cu care avusesem o relaţie foarte bună pe clasa a 9a şi a 10a, până când am hotărât să nu mai prea vorbesc cu ea fiindcă mă bârfise destul de urât şi dureros o dată. În fine, iar acum pe clasa a 12a mi-am dat seama că sunt îndrăgostit de ea. O iubesc în momentul de faţă! E o fire destul de deschisă şi sociabilă, chiar dacă e miştocară pe la spate. Eu sunt o fire foarte timidă, în special de un timp şi nu mai prea am curajul să o abordez. PROBLEMA este că are prieten de 4 luni aproape... îl iubeşte. În fine, ideea este că am un PLAN: dacă merge bine, dacă nu, o să trec eu cumva peste, dar vreau măcar să încerc. E ok să mă apropii de ea acum puţin câte puţin, în speranţa că se va despărţi de el până la urmă? Eu zic că merită să încerc. ÎNTREBAREA mea este: cum aş putea să mă apropii de ea, eu foarte timid fiind, şi ea foarte miştocară, în special pe la spate? Daţi-mi, vă rog mult nişte idei aşa pentru stilul meu timid şi bleg ca să o fac cumva mai încolo să mă abordeze ea, dacă înţelegeţi, şi să ajungem să fim mai întâi mai apropiaţi, eventuali prieteni? Nu mă puneţi să mă integrez în gaşca ei, că e prea mult pentru mine. alte soluţii sau trucuri etc ceva metode de seducţie, vă rog mult! Mulţumesc, promit că dau FUNDA celui mai bun mesaj cu cea mai şmecheră şi sigură metodă de apropiere şi eventual seducere dar pentru STILUL meu TIMID şi al ei MIŞTOCAR! Ciuss

Răspuns Câştigător
| wildthing a răspuns:

Eu nu cred ca fata asta e pentru tine. Nu cred ca te va accepta. Daca vei eventual reusi sa te apropii de ea, te va tine ca pe un catelus care saliveaza dupa fundul ei, cu titlul de amic, in timp ce sa ve preface ca nu are nici cea mai vaga idee ca esti indragostit de ea si si-o va trage cu altii...si va da dovada si de sadism, povestindu-ti ce face cu respectivii si cerandu-ti si sfaturi de natura sexuala, ca doar esti amicul ei, nu?

| Fuck0the0world explică (pentru wildthing):

Şi crezi că atunci nu ar fi momentul prielnic să mă deschid sufleteşte puțin câte puțin față de ea, eventual să ies în oraş cu ea, să vorbim mai des, şi mai apoi să "acționez"?

| wildthing a răspuns (pentru Fuck0the0world):

Daca tot vrei sa incerci ceva cu fata asta, de ce nu-i spui direct ca o placi? Care-i cel mai rau lucru care se poate intampla? Poate eventual sa spuna "nu"...dar atunci stii macar cum stai si poti sa iti vezi de treaba ta si nu mai pierzi timpul dupa fundul ei.

| Fuck0the0world explică (pentru wildthing):

Pentru că în momentul de față are prieten şi îl iubeşte. Ar fi bună ideea dar asta dacă se va despărți de el.
Mulțumesc mult de sfaturi

4 răspunsuri:
| justintime a răspuns:

Parerea mea este ca trebuie sa ii spui pass.
Ea este total diferita si te-ar tine ca pe o marioneta pe langa ea.