| TimisoaraKBOOOM a întrebat:

Am o mica problema. Acum 2 luni mi-am parasit ex-prietena si acum am o alta prietena aceasta fiind cea mai buna prietena a fostei.De cand sunt cu ea au inceput sa se certe.La inceput parea ceva ce se putea rezolva repede dar acum a devenit chiar stresant m`am saturat sa le aud certandu`se la telefon si nu stiu ce sa fac.Ar trebui sa o parasesc si pe aceasta fata? straight face

Răspuns Câştigător
| BuBuRuZaForEver a răspuns:

Cu faptul tau ai facut-o pe fosta sa se simte inutila! Ar trebui parerea mea sa iesi cu amandoua la cafea si sa le intrebi "voi de ce va certati din cauza mea?"daca e din cauza asta nu are rost! ramaneti voi prietene ca eu gasesc alta! Asa nici tu nu te vei mai stresa si lor le vei face un bine.Si daca ele sunt asa bune prietene vor renunta sa se certe si vei ramane cu cea care o vrei tu si o placi mai mult! Succes

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,nu stiu cat de bine ai facut tu ca te-ai bagat tocmai cu cea mai buna prietena a fostei,asta e un lucru aiurea,dar nah,daca tu tii la ea...
DAca tu tii la aceasta fata nu o parasi, ele oricum prietene adevarate nu mai pot fi, ca mereu cand intervine un baiat intre doua prietene lucrurile se schimb.Totusi fete mai erau,trebuia sa te gandesti la asta ca se vor certa,ca fosta poate mai tine la tine si daca nu ar tine tot ar fi invidia,gelozia,etc.
Alegerea e a ta,fie te desparti de prietena,dar poate c anul ar trebui sa o faci,fie discuti cu ele,cu amandoua sa vezi care e treaba, de se cearta, daca nu se mai inteleg sa renunte la prietenia dintre ele.

| Castiel a răspuns:

Daca o iubesti nu, daca nu o iubesti da

| TimisoaraKBOOOM explică:

@Buburuza-Voi incerca asta. Daca merge primesti funda laughing pana atunci orice raspuns poate fi declarat castigator.

| TimisoaraKBOOOM explică:

Mersi mult. S`a rezolvat

| TimisoaraKBOOOM explică:

Fi barbat si ia o hotarare inteleapta, dupa mine ar trebui sa iei o pauza binemeritata.

| denisuka1529 a răspuns:

Daca ti la prietenia lor da apoi o sa se impace