| AlinutzaRouz a întrebat:

Am o mica problema...de fapt nu eu... Am o prietena care a avut un contact sexual neprotejat acum trei luni. De atunci nu i-a mai venit ciclul. Nu i-a fost nici greata, nu are nici pofte, nici ameteli, nimic. A facut si vreo trei teste de sarcina si toate au iesit negative. E posibil sa fie insarcinata?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e daca testele i-au rezultat negative.

| Acadeeeaa a răspuns:

3 lunistraight face?
E clar. Sarcina se poate manifesta si fara poftehappy.
Sa mai faca un test, sau sa mearga la ginecolog.

| Papusik a răspuns:

Testele de sarcina nu dau intotdeauna rezultatul corect.
Iar daca a facut sex neprotejat si era in perioada fertila chiar daca a ejaculat sau nu in ea tot a ramas insarcinata. :p
Iar lipsa menstruatiei e un semn.
Nu e neaparat sa ai greturi, pofte... stiu din propria experienta,
sad Deci anunt-o ca e insarcinata.
Cel mai bine ar fi sa mearga la un doctor ginecolog sa se convinga singura de asta.

| mona a răspuns:

Cand esti insarcinata nu neaparat trebuie sa ai greturi,pofte, ameteli, dar in cazu prietenei tale daca a facut 3 teste si au iesit negative, inseamna ca nu este insarcinata, poate doar o dereglare de ciclu...sa mai faca odata testul[sa fie diferit testul, ma refer la marca] si daca tot negativ iasa poate sa stea linistita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca testele sunt negative e clar nu e insarcinata sa stea linistita am si eu pr la care tot peste 3 luni le-a venit ciclul chiar peste 4 dar intarzie stiu pare de necrezut ca e mult timp dar na. avem perioade de stres sau altele si pur si simplu nu ne vine.mi-e mi-a intarziat cel mai mult o luna si cevabig grin
apoi apropo cand i vine o sa-i vina ft abundent mie numai peste proape 2 luni si mi-a venit ft mult trebuia sa schimb absorbantul ft des iar noptile era naspa ca nu stiu cum sa fac sa nu ma patez.in fine si absorbantul de noapte e bunbig grin
oricum daca tot nu vine poate merge la ginecolog iar daca ii e rusine sunt ceaiuri pentru asa ceva parca.deci nu trebuie sa-si faca griji!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apai e grav straight face E gravida, chiar daca a iesit negativ, sti de ce? Aia is copii ninja si se ascund, nu iti dai seama daca esti insarcinata.