| OoPaMpAmoO a întrebat:

Am o mica problema, sau poate una mare. deci, am 12 ani si 32 de kilograme. Imi doresc foarte mult sa ma mai ingras 2-3 kilograme. Am mainile foarte subtiri si picioarele. Mananc regulat, trei mese pe zi, normal, adica nu mananc putin. Va rog mult, dau fundita. Multumesc anticipat... Va rog fara raspunsuri gen: "Mamananca la fast-food" Scz categoria...

5 răspunsuri:
| XxBlueRosexX a răspuns:

Buna si eu am avut problema aceasta cu 2 ani in urma aveam 16 ani...am fost plecata in strainatete iar dupa ce m-am intors on Romania am inceput sa slabeasc foarte mult. Am fost la medic mi-am facut nixte analize...mi-a dat niste vitamine iar dupa aia am inceput sa pun pe mine si aratam chiar foarte bine. Incearca si tu iti va lua putin sange dar e mai bine sa stii ce ai si de ce ai slabit.

| kidsXXL a răspuns:

Eu as spune ca ar trebui sa mananci mai multa carne,dar nu multa, ci era o faza, bucata de carne care o mananci sa fie cat palma de la incheietura pana la inceputul degetelor.Si nu incerca sa aplici la mancaruri nesanatoase.

| bibiiiy a răspuns:

Si eu am fost ca tine, aceeasi problema acum 3 luni. aveam 12 ani si 32 de kg.am inceput sa mananc mult si nu de la fast-food.eu mananc cam 5 -6 mese pe zi.in 3 luni am acumulat 6 kg.acum am 38 si arat foarte bine.sunt multumita de mine! incearca sa mananc mai mult de 3 mese pe zi, apropo ce inaltime ai?
bafta!

| bibiiiy a răspuns:

Daca cineva din parintii tai sunt tot asa mai slabuti, atunci asta este explicatia dc esti slabuta.nu-ti face griji, mai bine schiloada decat balena pe uscatwinking bafta!

| DraaaagooooS a răspuns (pentru bibiiiy):

Mai bine schiloada a? sa te ia vantul? bybiiiy e mult mai bine mai Plinut (nu gras)decat schilod sa rada copii de tine 2 bete in fipte in cur aparat de mers pe drum...