| Morisys a întrebat:

Buna!
Am o nedumerire...e bine sau nu e bine sa iti lasi(ca femeie) parul pubian sa creasca? fara sa te epilezi...nu e cumva..inestetic..si nu e cumva deranjant in timpul contactului sexual? dar daca il tunzi scurt,fara sa il dai de tot jos? am auzit la mai multe femei ca e ok daca te epilezi doar pe margini.
Ma simt asa ciudat...daca nu il epilezi e aiurea dar si daca o faci,daca il indepartezi cu lama creste foarte repede. Exista si alt mod de al indeparta fara sa creasca atat de repede?
Imi cer scuze, stiu ca e cam intortochiat textul.dar chiar sunt in dilema de mult timp cu intrebarea asta legata de intimitate...am nevoie de niste sfaturi, de niste pareri.Multumesc anticipat happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti folosi o crema depilatoare pentru zona inghinala.
Eu o folosesc pe cea de la Avon.
Vei avea piele fina ca fundul unui bebeluș laughing
Evident, tine de igiena noastră intima si sa lăsam atât par acolo jos.
Doar ca ăștia suntem noi...parul creste, pana la urma acest lucru va deveni obișnuită si nu o sa mai stai sa te gândești cana crescut mai repede aceasta luna sau nuhappy

| Morisys explică (pentru anonim_4396):

laughing Da, am si eu crema aceea.dar ma gandeam sa nu apara ceva iritatii in urma folosirii...multumesc oricum happy

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Logic ca apare iritatie, da exista afteshave fara alcool

| corbulalbrosu a răspuns:

Parerile sunt si vor ramane impartite indiferent de sexul respondentilor.Te asigur ca multi apreciaza o "pasarica" cu freza in comparatie cu una total cheala. Aceasta devine mai atractiva si mult mai apetisanta daca ii lasi o freza tunsa scurt si frumos conturata.

| mihai69 a răspuns:

Sincer, mie-mi place fără păr (urăsc părul în mâncare, ce să fac?) dar e ok și tunsă, sau chiar naturală.
Cel mai bine e să „te porți" așa cum te simți tu bine, nu într-un fel sau altul pentru că așa zic alții sau așa o fi moda!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte important sa te ingrijesti. Nu trebuie sa o faci de dragul lui, fiindca e inestetic, ci fiindca asa e IGIENIC!
Te poti epila cu ceara, insa e complicat si destul de dureros si e de preferabil daca alegi aceasta metoda, sa te lasi pe mana profesionistelor.
Totusi, poti recurge si la forfecuta; sa iti tai parul cat de scurt poti, cu mare atentie sa nu te ranesti.
Da, creste repede, dar ce sa facem? Trebuie sa fim igienice si sa ne ingrijim, nu?