| Mirelaxxi a întrebat:

Buna, am o nelamurire.

Acum aprox o luna, am avut contact sexual, dupa 10 zile mi-a venit menstruatia, normal, 5 zile, ca de obicei. Dupa o saptamana de la menstruatie mi-am facut doua teste de sarcina care au iesit negative. nu ma dor sanii sau ceva, doar ma doare spatele jos si am impresia ca imi aud pulsul in burta... dar totusi, inca nu sunt linistita. As avea de ce sa ma ingrijorez?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul descris de tine NU poate sa existe nici cel mai mic motiv de nelamurire si cu atat mai putin de ingrijorare. Sexul amintit a fost intretinut dupa trecerea a 4 zile de la eliberarea din folicul a ovulului si 3 zile dupa ''moartea'' acestuia, adica in perioada zilelor de INFERTILITATE ABSOLUTA a ciclului menstrual. Din acest motiv si menstruatia produsa si desfasurata pe durata a 5 zile a reprezentat o menstruatie autentica ceea ce GARANTEAZA ca in proportie de 100% NU s-a format si NU a existat o sarcina instalata. Lucru confirmat si de rezultatul celor 2 teste de sarcina efectuate la momentul optim care in mod sigur au avut rezultatul 100% valabil. Multa sanatate!

| Mirelaxxi explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc mult?, nu ai idee de la ce am sezatia asta ca si cum as simtii ceva in burta?

5 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca ti-a venit menstruatia, nu poti fi gravida.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu, pentru ca ti-a venit menstruatia si astfel sarcina este exclusa.

| Mirelaxxi explică (pentru MihaiNicu23):

Am auzit si de ciclu peste sarcina. si imi era teama de acesta

| DavidProGamer a răspuns:

Stai linistita, calmeza-te nu ai ce sa patesti in cazul descris de tine... happy