| anonim_4396 a întrebat:

Deci, nu stiu cum s-o spun mai "delicat", dar sunt impreuna cu iubita mea de 9 luni si am ajuns sa fim super deschisi unul cu celalalt. Eu as vrea sa ne incepem viata sexuala, dar ea vrea sa astepte sa pana vom avea un an si ceva impreuna. De ce sa ma ascund dupa deget, amandoi suntem virgini si amandoi avem 18 ani laughing. Am incercat sa fac mai mult, dar de fiecare data ma respingea, imi spunea ca mai am de asteptat. Ii e frica, ca in cazul in care n-ar mai merge relatia, sa nu faca asta si dupa sa-i para rau. Nu stiu daca doar mie mi se intampla asta, dar mi se cam ia rolling on the floor, adica stam in pat, ne sarutam si cand incerc eu mai mult, ma respinge. Parca nici n-as mai sta asa mult la saruturi, mai degraba as sta de vorba cu ea. Mie imi e frica, ca o sa-mi pierd dorinta asta in viitor, deja incepe sa devina ceva banal, nu vreau sa o grabesc, dar mi se cam ia happy. As vrea si eu cateva sfaturi, Multumesc! :*

Răspuns Câştigător
| Balanica12 a răspuns:

Man uite ce să faci, ai avut răbdare 9 luni, eu zic că merită să mai stai aia e, folosește manuela, nu-i probelmă. De acum înainte nu îi mai spui nimic legat de sex sau virginitate, asta până când o să te întrebe și de aici știi ce ai de făcut. Făte' că uiți de actul sexual asta dacă ți-o dorești cu adevărat, comportă-te la fel ca și până acum. Nu mai grabii lucrurile chiar dacă trece și un an și 2-3 luni, ai răbdare man știu că și eu am fost acolo și era ceva asemănător... Dorința nu o să o pierzi, dar nu te mai axa doar pe asta, încearcă să nu îi dai importanță acestui gând. Îți garantez că o să vina ea la tine dacă vede că nu insiști pe subiectul ăsta. Plus că ăsta este un test de încredere pentru orice virgina, vrea să vadă dacă tu ții la ea și dacă îi respecți deciziile. Fii profi, smart și gentil, iubeșto până în actul sexual pentru îți garantez că o să o iubești mai mult după actul sexual. Oricum nu-i mare cine știe ce primul contact după ce treci de etapa asta, de aici devine totul mai interesant. Sper că te-am ajutat baftă!

17 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Daca tii cu adevarat la ea si o respecti, ai sa astepti, daca nu faceti Petting si te rezolva manual!
Trebuie sa intelegi ca la ea va fi un act unic, nu ca la tine!
Si ea risca sa nu iti placa ce vei simti si tu la fel - adica, ea nu are// nu poate avea nici o "garantie" ca nu o parasesti la scurt timp dupa ce o veti fi facut!
Daca nu o mai presezi si faceti Petting, ii vei dovedi ca tii cu adevarat la ea si o respecti, si nu urmaresti doar sa te poti lauda ca ai avut o virgina!
Si daca e reticenta sa te goleasca, o inveti tu, cu mana ta peste mana ei!
SEXUL NU E CIOCOLATA!

| alina2k18 a răspuns (pentru PsihoSex):

Si in 2018 se merge pe garantii si luatu de nevasta daca a facut sex?
laughing
Sexul la schimb laughing

| Violleta2022 a răspuns:

Chestia asta cu "luatul" nu am inteles-o!
Cum adica ti se ia?
Iti dispare dragostea? O ia la fuga?
Sau la tine interesul trece direct prin sula?
Eu stiu ca, dragostea adevarata trece prin inima, iar daca iubesti pe cineva cu toata inima, atunci astepti si 5 ani sa ai sex, pana se poate si pana persoana iubita este pregatita.

| corbulalbrosu a răspuns:

Din nefericire pentru tine atat dorinta ei cat si conditiile impuse de ea va trebui sa le respecti intrutotul. Asta daca o iubesti cu adevarat. In caz contrar te duci si tu (bineinteles ca fara stirea ei) la ''fetite'' ca sa te descarci ...periodic, si rezolvi situatia. big grin Sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Păi dacă știi că nu te lasă, de ce mai cauți să te exciți ca prostu ca să rămâi cu bilele pline?!?
Oricum - acum sau peste un an, tot o să ai probleme cu ea în privința asta.

| stop99 a răspuns (pentru mihai69):

Ai dreptate. cand vom mai fi impreuna si va avea ea chef de saruturi si draci, o tin de vorba

| Emilian65 a răspuns:

Așteaptă pana când ea îți spune ca este pregătită pentru a face sex cu tine.

| alina2k18 a răspuns:

Petting - orale si analewinking daca nici asa nu vrea e clar ce mult tine la tine laughing

| stop99 a răspuns (pentru alina2k18):

Ce crezi? Nu e de acord cu sexul oral laughing "cum sa facem asa ceva? Eu nu sunt de acord"

| Necunoscut112 a răspuns:

Trebuie sa fii tu mai matur decât ea, şi intreab-o care e importanta virginităţii pentru ea şi de ce îşi face griji. Care sunt temerile ei cu privire la eventualitatea de a face sex? Te iubeste? Te consideră suficient de important in viaţa ei încât să facă pasul asta cu tine? Îşi doreşte ea cu adevărat sa mai aşteptaţi sau o face doar ca să te testeze? E chiar atat de importantă un rahat de pieliţă pentru voi? Chiar se aşteaptă sa va căsătoriţi sau este conştienta ca va puteti despărţi oricum, oricând, chiar daca v-ati căsători si ari avea copii?

| stop99 a răspuns (pentru Necunoscut112):

Am vorbit ceva-ceva cu ea despre subiectul asta. Si mi-a zis ca vrea sa astept sa vada daca intr-adevar relatia o sa tina. Si din cate mi-a zis, cu mine vrea sa-si inceapa viata sexuala, dar eu cred ca asteptarea asta e doar un test, de fapt, nu cred, sunt sigur laughing

| Necunoscut112 a răspuns (pentru stop99):

Cam cât vrea ea sa ţină si de ce? Crede ca dacă o astepti cati ani si cand o faceţi, daca e praf, nu o poţi lasa? Vă privaţi de la nişte momente de placere, iar viata e foarte scurta. Eu inteleg jocul ei: se gândeşte că dacă stai cativa ani după curul ei, e o dovada ca nu o s-o părăseşti cu una-cu doua si chiar e posibil să fie adevărat, dar asta nu înseamnă că o iubeşti mai mult sau ca va potriviţi mai bine. Multe femei sunt disperate sa isi gaseasca un fraier cel puţin la fel de disperat, care nu le-ar părăsi sub nicio forma, având frica singuratatii amândoi, deopotrivă. Dar asta nu e iubire, e complacere. Din păcate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil își va dori să facă sex cu tine doar când va fi sigură că ai un comportament corespunzător cerințelor și nevoilor ei.

Se folosește de nevoia de avea acea garanție că nu o să o părăsești după ce veți face sex, pentru a refuza să accepte că, nu te dorește cu fiecare celulă și fibră din organismul ei. Probabil nu are încredere în tine și este convinsă că o vei părăsi după ce veți face sex, de aceea amână momentul. Probabil o va face cu tine, doar pentru motivele pe care i le-ai oferit și pentru siguranța că nu o vei părăsi, nu pentru că te dorește cu adevărat. Să o faci cu acea persoană pentru că ți-o dorești și aceasta te dorește, știind că poate a doua zi te vei trezi fără aceasta. Sex-ul nu trebuie să fie 'cadoul' rezultatelor faptelor tale.

Nu cred că o va face pentru că te vrea, ci pentru că ii vei demonstra că o meriți să ți se ofere. Dacă pasiunea dintre voi ai fi fost cu adevărat puternică, a-ți fi făcut-o până acum.

Probabil dorința ta pentru ea este o nevoie carnală și trecătoare. Te stârnește și te lasă așa, asta făcându-te să nu mai faci diferența dacă o dorești cu adevărat sau o vrei doar pentru că te-a stârnit.

Sex-ul nu vă va revigora relația. Doar pentru că o aștepți până când vrea ea, nu înseamnă că îi oferă garanția că nu o vei părăsi după. Vă limitează momentele ce ar putea să fie frumoase, pentru că încă n-ai făcut-o să fie sigură dacă o meriți, sperând că o vei face cât mai curând.

| stop99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Crede-ma ca ea singura mi-a zis ca sunt baiatul "perfect". Si eu o consider pe ea fata perfecta, cu ea imi doresc un viitor. Dar in ultimul timp, am ajuns sa ne provocam, de la saruturi, la atingeri pana ne excitam amandoi, si chiar ea mi-a zis ca ne provocam destul de rau si ca n-ar fi rezistat daca ar fi fost in locul meu, si ca ma mentin super bine. Si tot ce vreau eu sa zic, e ca mi s-a luat sa ne provocam asa si sa ajung cu "alea" umflate-n pantaloni. O sa o astept cat e nevoie, dar sa renuntam la "provocatul" asta. Si daca o sa renunt, o sa aud alta "ai gasit-o pe alta?". Vreau sa-ti vad raspunsul si acum

| anonim_4396 explică (pentru stop99):

Imaginează-ți că are în fața ei foarte multă ciocolată, este normal să nu vrea să o mănânce pe toată, luând periodic cute un cub de ciocolată. Pentru o perioadă mai lungă de timp (3 săptămâni - o lună) nu trebuie să o mai lași să-și alimenteze pofta de ciocolată.

Fă-o să înțeleagă că la băieți nu este ca la fete, voi având nevoie să mâncați toată ciocolata o dată. Fă-o să înțeleagă că dacă nu mai participi la acel joc, asta nu înseamnă că o vrei pe alta, ci asta nu-ți aduce o stare de spirit bună după joc, dacă nu se finalizează. Are un efect foarte mare asupra ta în acele momente și nu te ajută faptul că vă opriți, ci dacă a-ți continua.

Las-o să te dorească. Nu-i fi accesibil și disponibil mereu. Nu o stârni fizic, ci mental (asta va avea un efect mult mai puternic asupra ei). Spune-i despre ce i-ai face, cum, unde și până unde. Trezește-i imaginația. Du jocul la alt nivel și înnebunește-o cu dorința de a vrea să te aibă, dar sa nu poată. Scrie-i bilețele romantice (despre ce-ți place la ea) și scrisori în care sa îi spui cât de mult o vrei și ce i-ai face dacă te-ar lăsa. Defilează 'întâmplător' când ieși de la baie, fără tricou și nu o lăsa sa te atingă. Controlează-te și încearcă să nu o atingi intim, pentru o perioadă de timp. Asta o va face să se întrebe dacă o mai dorești, dar îi poți spune că tu doar îi respecți dorința de a nu o face încă cu tine.

Nu o stârni fizic, ci doar mental, pentru că asta va trezi in ea o dorință de tine care să o facă nu mai țină cont că ar vrea să o mai aștepți. Folosește-te de dorința ei ce se referă la așteptat, pentru a întoarce situația în avantajul tău. După ce trec acele săptămâni în care ai încercat să o stârnești cât mai mult mental, încearcă să creezi cera romantic pentru ea (un picnic, poți încerca sa gătești pentru a face o cină romantică, un film în aer liber, doar voi doi, puteți doar să priviți cerul noaptea tu ținând-o in brațele tale, etc).

Fă-o să te dorească mental și fizic.

| stop99 a răspuns:

Tin cu adevarat la ea. Dar daca nu e de acord nici cu petting ul? Acum sunt intre ciocan si nicovala. Cum am spus, mi se cam ia din aceasta dorinta, si de ce sa ajung mereu acasa cu c*****e umflate cu pompa? Acum daca nu o sa mai stau atat de mult la saruturi si altele, o sa-mi bage alta poveste "nu ma mai iubesti" sau "ai gasit-o pe alta?". Daca ar fi de acord cu petting ul, as putea sa astept fara probleme limita impusa de ea, dar asa, ajung acasa, obosit si cu cele umflate si hai mai dormi rolling on the floor

| ALINMAHMUDXXX a răspuns:

Spune-i ca astepti cu nerabdare clipa in care ii vei rupa hainele de pe ia si o vei devora intr-o partida de neuitat de sex.