| Anahehebbe a întrebat:

Buna,am o nelămurire. Fiind virgina si dorindu-mi sa raman totuși inca pentru o perioada de timp,am ales sa fac acele "joculețe" cu prietenul meu Incepând de atunci am avut o saptamana și ceva de stres. El si-a dat drumul in zona vaginului, dar mi-a spus ca nu pot ramane însărcinată.
Am facut un test de sarcină dupa 9 zile de la peeting,care a iesit negativ,nici dupa acest test nu m-am liniștit.
Ma dureau sânii de cateva zile si ovarele, iar pe data de 17 martie mi-a venit si menstruația,nici asta nu ma liniștește,deoarece in prima zi a venit normal, a2a zi destul de mult, a3a cam putin,iar acum scurgerile acelea maronii,in mod obișnuit normale(sper).
Mi s-a părut putin ciudat, fiindcă mie imi venea a2a și a3a zi mult. Am citit mai multe opinii si multi spuneau ca se poate sa fi ramas. Nu stiu daca este o dereglare,daca a fost normal, sau daca am ramas. (tin sa precizez ca in prima saptamana din luna martie am luat 15 antibiotice,destul de puternice,iar luna precedentă,februarie, am luat cam 10 antibiotice ).
Pot sa fiu? Fundaaa.
Multumesc!

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai prostii faci si după aia stai cu frica in sîn, ce oameni sunte ti voi? Sexul se face numai după casatorie la fel si joculetele.

| RAY a răspuns:

Virgina si gravida, voi degeaba mergeti la scoala

| corbulalbrosu a răspuns:

Posibilitatea de a ramane insarcinata in urma unor jocuri ca cele descrise de tine este IMPOSIBILA si a fost dovedita si de rezultatul testului de sarcina dar mai ales de producerea menstruatiei. Orice fata/femeie trebuie sa stie ca pentru a se forma o sarcina este nevoie sa fie intrunite minim 2 conditii in mod obligatoriu, cu precizarea ca acest lucru trebuie sa se petreaca in acelasi timp si anume : 1- In primul rand CONDITIA PRINCIPALA este aceea ca fata/femeia sa fie in PERIOADA FERTILA, (cele 4-5 zile dinaintea zilei de ovulatie), sau sa existe deja un OVUL VIABIL in uterul ei care sa poata fi fecundat de un spermatozoid. 2- Printro modalitate indiferent care ar fi aceasta, SPERMA trebuie sa ajunga/intre obligatoriu IN VAGINUL EI (indiferent de cantitatea acesteia), deoarece doar asa spermatozoizi existenti in sperma vor putea trece din vagin in uter. In concluzie pentru ca o femeia sa poata sa ramana insarcinata IN PRIMUL RAND TREBUIA SA FIE IN PERIOADA FERTILA (obligatoriu) in momentul producerii sexului si NEAPARAT SA PATRUNDA SPERMA IN VAGIN. In orice caz ceea ce se poate afirma fara teama de a gresi este ca trebui sa stii pe viitor ca intotdeauna MENSTRUATIA reprezinta INCEPEREA unui ciclu menstrual NOU si de asemenea faptul ca intotdeauna MENSTRUATIA reprezinta GARANTIA ca in proportie de 99, 99% in ciclul menstrual anterior nu s-a produs fecundarea ovulului, deci nu s-a format o sarcina si aceasta nu s-a implantat. Existenta unei sarcini este IMPOSIBILA in astfel de situatii. Multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Folosirea antibioticelor este un motiv pentru care menstruatia a evoluat asa cum ai spus tu.

Răspuns utilizator avertizat
| Maios a răspuns:

Daca erai in perioada de fecundatie este posibil, dar daca o iesit la toate testele de sarcina negativ si ti-o iesit si menstruatia inseamna ca nu esti deloc insarcinata si sa ai grija la urmatoarele "joculete"!

| Valygg123 a răspuns:

Daca vrei sa ramai virgina, castreaza-te sau ia-ti chiloti de fier cu lacat, dar dupa ce ii pui pe tine distrugi cheia laughing