| Vaduvaesty123 a întrebat:

Buna am o nelamurire referitor sarcina sau nu!
Pe data de 20 oct 2022
Mi-a venit CM doar 5 zile de obicei ma tine 7 ciclu regulat la 28 zile
Apoi pe data de 10 noiembrie 2022 mi-a venit doua zile foarte putin sange roz
Menstruatia trebuia sa-mi vina pe 17 noiembrie si nu mi-a venit
Precizez ca relatia sexuala este neprotejat.
Mi am facut un test acum 4 zile si a iesit negati. Credeti ca e prea de vreme pentru afla daca este vb de sarcina?

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Poate ca, spre norocul tau, acel sange roz din 10 noiembrie a fost sangerarea de nidatie.
Ca sa afli cu siguranta, mergi la un laborator si fa-ti o analiza de sange.Un HCG ridicat e cea mai buna dovada a sarcinii.
Cat despre testul facut, poate ca l-ai facut prea devreme, intr-adevar trebuie sa il faci la cel putin 21 de zile de la actul sexual in urma caruia banuiesti ca ai ramas insarcinata.
Iti doresc succes!happy

| Violleta2022 a răspuns:

Un test corect de sarcina se poate face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala. testul se face cu prima urina de dimineata.

Orice test facut inainte de 21 de zile de la ultima partida sexuala este eronat si inutil.

| Vaduvaesty123 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc violleta2022

| Emilian65 a răspuns:

Da, este prea repede făcut testul. Testul se face la 21 de zile de la ultimul act sexual.