| ad4619598 a întrebat:

Bună am o nelămurire
Ultimul contact sexual neprotejat l-am avut la începutul lunii lui aprilie după care pe data de 14 aprilie mi-a venit menstruația
Luna aceasta trebuia sa-mi vina tot pe 14 mai dar nu a venit, având în vedere ca ultimul contact sexual l am avut la începutul lui aprilie
De la ce poate fii întârzierea?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai luat pastila de a doua zi?

| AmandinaDragan a răspuns:

Ai sa primesti o veste buna! Vei fi in sfarsit mama!

| AyEmPee a răspuns:

In primul rand nu e ok sa faci sex fara sa te protejezi, asta poate implica mai multe riscuri, nu doar cel de a ramane însărcinată. In al doilea rand, nu te speria, pot exista mai multe motive pentru care ti a intarziat. Tine de alimentatie, de efortul fizic pe care il faci, de stres, etc. Sunt multe cauze, poti astepta pana luna viitoare sa vezi cum te simti, daca observi si alte schimbari, spre exemplu scurgeri vaginale, secretii, iti recomand sa consulti un ginecolog.