| Andreeeeeaaaa123445 a întrebat:

Am o nelamuririe ce ma macina. Am avut contact sexual pe data de 29 iunie si pe 1 iulie mi-a venit menstruatia. Este posibil sa fi ramas?

5 răspunsuri:
| MishuD a răspuns:

Ti-a venit, nu ai ramas, treci peste.
Data viitoare pune-i un prezervativ ca sa nu mai ai griji.
Seara buna!

| corbulalbrosu a răspuns:

NU exista nici cea mai mica posibilitate de a se putea forma o sarcina in acest caz. Este determinat si stabilit atat stiintific cat si medical ca in ultimele 9-10 zile ale ciclului menstrual, cele situate inaintea zilei menstruatiei care s-a si produs dupa 2 zile, NU poate exista un ovul viabil in uterul femeii si din acest motiv chiar si daca un spermatozoid ar reusi printr-o minune sa ajunga in uter, acestia NU ar avea ce sa fecundeze. In concluzie reiese in mod absolut sigur ca este IMPOSIBILA formarea unei sarcini in aceasta perioada a ultimelor zile a ciclului menstrual. Este determinat practic, ca aceste ultime 9-10 zile ale fiecarui ciclu menstrual reprezinta cea mai sigura perioada pentru sex fiindca este 100% NEFERTILA si din acest motiv se pot intretine contacte sexuale neprotejate si barbatul are posibilitatea de a ejacula sperma fara nicio retinere ori de cate ori intretine contacte sexuale. Posibilitatea de sarcina este 0 (zero). Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine nu este posibil sa fi ranas gravida.

| Necunoscut112 a răspuns:

Ce te macină din moment ce ai făcut sex în perioada infertila şi ţi-a şi venit între timp?

| FoxyM a răspuns:

Salutare! O data ce ovulul tau s-a spart, asta inseamna ca nu a fost fecundat! O cauza poate fi menstruatia neregulata! Meriti"a doua sansa"