| Andreeeeeaaaa123445 a întrebat:

Am o nelamuririe ce ma macina. Am avut contact sexual pe data de 29 iunie si pe 1-2 iulie mi-a venit menstruatia. Este posibil sa fi ramas?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul este valabil si celor care ti-au dat raspunsuri gresite si eronate fiindca este stabilit foarte sigur/precis si cu maxima certitudine ca in ultimele 9-10 zile ale oricarui ciclu menstrual indiferent de tipul sau lungimea sa, se pot intretine contacte sexuale neprotejate si la finalizare sperma poate fi ejaculata fara nici-o teama sau retinere in vagin, fiindca aceasta perioada a ciclului este 100% nefertila si formarea sarcinii IMPOSIBILA. In concluzie te poti linisti la fel 100% fiindca nu ai nici un motiv de ingrijorare si ar fi cazul sa savurezi placerea sexului intretinut. Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred, depinde cât de mult a ținut menstruația si cât a fost cantitativ.

| dfsugiopdfiudygh a răspuns:

Cât timp te-a ținut?
Este cam imposibil să fi rămas dacă ți-a venit menstruația.Totuși,poți face un test de sarcină pentru siguranța ta.Nu costa mult, dar te va liniști.

| Andreeeeeaaaa123445 explică (pentru dfsugiopdfiudygh):

4-5 zile, cam asa. Sunt luni in care am mult si luni in care am putin ca si cantitate.

| dfsugiopdfiudygh a răspuns (pentru Andreeeeeaaaa123445):

Eu nu cred că e sarcină!
Fă un test ca să stai liniștită!