| EuTeIubesc a întrebat:

Am o poblema: am fost cu un baiat, apoi m-am despartit de el din diverse motive.Acum nu mai vorbeste cu mine, si nu ma simt prea bine.Pana sa fim impreuna, mereu ma baga in seama, mereu vorbea cu mine, era totul ok, dar acum, nici un cuvant nu imi mai zice, decat un "Buna", cand ma vede.Pe mess, vorbeste cu mine, dar pe strada deloc. Ce sa fac ca sa nu ma mai simt asa de prost?

Răspuns Câştigător
| Heys a răspuns:

Nai ce sa faci daca el e ursuz.Ma el acum ca esti cu alt baiat nu prea are ce vb cu tine intelegei.Voi cand vorbeati despre voi sau bateati apropouri era allt ceva acum nu mai e nimic.sad imi pare rau

7 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Eu nu inteleg de ce te simti prost ca nu prea mai vb cu tine, in conditiile in care tu i-ai dat papucii. Ce ai vrea acum, sa se comporte ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat? Nu poate, mai ales daca te-a iubit sau te iubeste inca. Si inca el se comporta elegant, ca tot mai vb cu tine. In locul lui, eu as fi disparut complet din viata ta.

| wildthing a răspuns:

Adica tu imi dai papucii, pe principiul "nu esti destul de bun pentru mine = daca iubesti un fluture il lasi sa zboare", iar eu trebuie sa fiu si fericit cu chestia asta si sa zambesc? Nu e de ajuns ca am spus ca dispar din viata ta, nu se cheama asta ca iti respect decizia? Deci tu ai cruzimea de a-ti dori sa ma si sti aproape dupa ce mi-ai dat papucii, ca sa-ti savurezi triumful si sa ma vezi suferind? Asta ar insemna "calitate" din partea mea? Cred ca glumesti...sau iti inchipui ca viata este un film de categoria B cu un scenariu scris de vreo femeie "moderna" care schimba barbatii ca pe sosete si vrea ca ei sa fie si ok cu chestia asta.

| Heys a răspuns:

Daca iubesti un fluture il lasi sa zboare asta se aplica si aici daca ai calitate nu faci ce ai spus tu wildthing.Trebue sa ii respecti decizia si sti ff bine cum se simte baiatul ala pentru ca am trecut si eu prin asta.Dar trebuie sa gandesti nu sa te lasi dus de val de invidie si alte lucruri.

| Heys a răspuns:

Deoinde si ce varsta ai sau cum gandesti eu iti respect opinia, dar daca o iubesti inseamna ca esti fericit atunci cand ea e fericita si nu inseamna ca trebuie sa dispari din viata ei.Din spusele tele eu cred ca daca te paraseste pe tine iubita tu ii spui ca ea a fost o pierdere de timp pentru tine.

| anaaa13 a răspuns:

E un frustrat laughing) lasa-l in pace

| EuTeIubesc explică:

:@Yo nu i.am dat papucii pentru ca nu era bun pentru mine, ci pentru ca am avut o problema cu cineva din familiestraight face.Si nu am vrut sa ma despart de el, dar n.am avut de ales...

| EuTeIubesc explică:

MErcii tuturor!