| catalinadulcik a întrebat:

am o problema.
Am 13 ani, sunt dezvoltata pentru varsta mea si am o gandire mai matura fata de fetele de varsta mea.
Am prieten, el are 17 ani happy
Il iubesc enorm, fara el nu as putea sta.
Doar ca imi este oarecum teama ca el ma va intreba daca vreau sa facem ceva straight face
Nu vreau, pur si simplu nu, pana acum nu m`a intrebat, si nu vreau sa ma intrebe, doar ca, cred ca el, la varsta pe care o are vrea totusi ceva de la o fata. Stiu ca nu e genul, stiu ca nu umbla numai dupa. Doar ca imi este oarecum frica. :-s
Imi puteti da niste sfaturi? happy
Multumesc anticipat`. :*

Răspuns Câştigător
| ankis a răspuns:

Te apreciez pentru faptul ca desi iti iubesti prietenul te gandesti ca esti prea mica sa faci sex.Bravo! stii... poti aduce tu in discutie lucrul asta chiar daca el nu te-a intrebat nimic si ii poti spune ca stii ca e baiat si are anumite nevoi dar tu vrei sa mai astepti.se va bucura cand va vedea ca desi el nu a spus nimic tu te gandesti si la nevoile lui.

5 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Apreciem ceea ce gandesti, totusi, ai incredere in el. DAca ai curajul ai outea tu sa deschizi subiectul. Insa cred ca prietenul tau e constient ca esti prea mica. ai 13 ani, iar daca o va face cu tien inainte ca tu sa implinesti 15, v-a putea fi acuzat de corupere de minori. Insa cred ca daca tine la tine, nu te v-a intreba prea curand.

| IngridGenDăăăă a răspuns:

Gandesti f bine:*! Daca o sa te intrebe, tu ii vei raspunde ca totusi esti prea mica si ca nu esti inca preatita iar el te va intelege daca te iubeste. Daca totusi vrei sa discuti cu el despre asta, poti incepe tu discutia si astfel el va vedea ca gandesti matur si astfel nu o sa te mai intrebe de aceasta chestie doar cand vei mai mare. Oricum, este f important faptul ca nu insista cu acest lucru. Funda?:*

| DAHAKA31 a răspuns:

Pai uite sti eu satu cu pretena mea de 1 an si ceva dar niciodat nu am int daca vrea sa facem sex si are 15 ani si eu 17 si cand va fi pregatita adica peste 1 an 2 poate o int dar e mai frumos asa si fara sex iar dac baiatul te iubeste va astepta pentru tine sincer iti zic acum ca baiat eu imi iubesc pretena si nu i-am pus int asta dar am discutat po tema asta si mai bine mai tarziu un pic tu ai doar 13 ani mai ani destui in fata daca vreodat te va int vb serios calm si spune-i ca mai bine putin mai tarziu happy as dori si eu fundita

| DomnulZ a răspuns:

Sa nu iti fie frica. Daca te iubeste cu adevarat, te va astepta si te va intelege.

| catalinadulcik explică:

Va multumesc foarte mult pentru sfaturile date, imi sunt de folos, chiar o sa tin cont de ele :*