| maria91r a întrebat:

In momentul asta sunt in stare de oricecrying(...pana nu demult aveam un prieten la care tineam enorm. dar l-am pierdutcrying. Ne-am despartit cam de o luna din vina mea, dupa aproape un an impreuna, din cauza unor barfe.Desi din prima luna de cand am fost impreuna toti au fost impotriva noastra(incepand cu familiile noastre)nu am bagat in seama barfele si ne-a interesat doar iubirea ce ne lega.totul era perfect.pana zilele trecute cand niste "prietene" s-au gandit sa spuna in tot liceul ca ma inseala.pana si prietenii lui mi-au spus asta,, eu nu mai stiam ce sa cred.si i-am zis ce am auzit. El mi-a spus ca nu m-ar insela pentru nimic in lume, dar nu l-am crezut. Dupa nici o saptamana m-am combinat cu un baiat foarte dragut caruia ii placea de mine de foarte mult timp,, desi nu am simtit absolut nimic pentru el l-am acceptat doar ca sa-i fac ciuda lui.Asta ca sa aflu dupa cateva zile ca nu m-a inselat.Acum nu stiu ce pot sa fac.sa continui farsa asta? sau sa-i cer iertare? daca ma va mai ierta vreodata.

Răspuns Câştigător
| dulc3'maria a răspuns:

Asta se intampla daca te iei dupa "gura lumii" care nu o va astupa nimeni niciodata.nu trebuia sa asculti toti barfitorii carora le era ciuda ca va intelegea-ti bine si au incercat sa minta sa va despartitisadnu trebuia sa asculti de nimeni, daca iubesti o persoana o crezi pana cand vezi cu ochii tai ca te inseala nu sa asculti barfestraight face
Ar trebui sa incetezi cu faza asta cu iubitul desi tu nu simti nimic pentru el ar trebui sa ii ceri iertare iubitului tau ca nu ai avut incredere in el pana nu isi va gasi el cu adevarat pe alta si atunci ai sa simti cu adevarat ca ai gresit si gresesti in continuare.
cere'i iertare nu e nimic rusinos sa iubesti si sa ceri iertare, eu as face asta fara sa ma gandescbig hug

pupicilove struck

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Ai facut rau ce-ai facutraised eyebrows
De ce asculti ce iti zic altii? Niciodata sa nu mai faci asta.Nimeni nu iti vrea binele in lumea asta nu mai apleca urechea la ce zic altii.
Ai pierdut un baiat minunat care te iubea.Acum totul depinde daca el te va ierta desi... daca as fi eu in locul lui nu as face-o. Unde nu e incredere nu se poate cladi nimic.Totusi cere-i iertare si pregateste moral pentru un raspuns negativwinking
Si data viitoare intelege ca o relatie inseamna doi.Nimeni altcineva in plus

| cristina4love a răspuns:

Trebuia sa ai incredere in el.Sa verifici daca erau adevarate acele vorbe.Eu cred ca te-ai cam pripit in luarea anumitor decizii. Iar nu inteleg de ce te-ai combinat cu baiatul acela dupa 1 saptamana? Chiar puteai fi cu altcineva si iubindu`l in continuare pe fostul? Nu trebuia sa faci asa ceva doar pentru a`i face in ciuda lui. Jur ca nu va inteleg. Daca te desparti de prietenul tau stai o perioada lunga sa-ti revii.Nu te supara pe mine dar asa consider eu.As spune sa-ti ceri iertare, desii eu cred ca daca te iubeste va intelege si te va ierta:*. Sper sa reusesti.

| madutza_ubytzik a răspuns:

Daca majoritatea au fost impotriva voastra de la inceput de ce ai ascultat de ei? Nimeni nu iti vrea binele iar gura lumii nu o poti astupa! De ce nu ai avut incredere in el? Daca pentru voi conta doar iubirea voastra trebuia sa ai incredre in el! Acum ar trebui sa te duci sa ii ceri iertare si sa te pregatesti pentru un raspuns negativ! Insa daca te-a iubit cu adevarat ar trebui sa te ierte de dragul relatiei voastre! Si nu e frumos deloc ceea ce ai facut! Altadata nu mai proceda asa fiindca vezi tu ca iti poti distruge relatia si apoi tot tu ai de suferit! Incercati sa aveti incredere unul in altul caci fara incredere nu veti face nimic! Iti urez succes si sper sa obtii un raspuns pozitiv de la el si tine minte: alta data nu mai proceda la fel fiindca risti sa pierzi ce ti-e mai drag pe lume! Bye BYe

| Alkatraz a răspuns:

Urat din partea ta. O relatie e bazata pe incredere, iubire, respect.Ambele persoane trebuie sa ajute la sustinerea relatiei.Trebuia sa ai incredrere mai multa in el, totusi ai stat un an cu el, trebuia sa-l cunosti, mai ales din punctul asa de vedere.Acum asta e, faptul e consumat, dar pe viitor sa nu mai faci o asemenea greseala, sa nu mai dai asa mare importanta la ce spun cei de langa tine, nu toti iti vrea binele, ai grija.Acum incheie "prostia" care ai inceput-o si cere-i iertare, vorbeste cu el, arata-i ca-l iubesti, ca tii la el, demostreaza, ca ai gresit si ca nu se va mai intampla, ca-l adori, dar daca nu tii asa mult la el, mai bine ramai cu actualul si "pacaleste" dragostea, oricum ramane sa decida el...Multa bafta!