| Cocoliinoooo a întrebat:

am o problema, am o relatie cu un tip de 4 ani jumate, ne dorim amandoi sa ne mutam impreuna cat mai repede..ne iubim..am trecut prin o gramada de lucruri impreuna dar eu acum 7 luni am inceput sa vb mai mult cu o cunostinta comuna..mai mult de atat este iubitul colegei mele [ sa ii spunem Alex ], cu toate astea...noi doi, eu si baiatul asta "Alex" ne-am tot intalnit prin parcuri si locuri pe care eu le vizitam in timpul in care iubitul meu era la munca, si dupa un timp am inceput sa ne apropiem, am vorbit ..ne-am apropiat foarte mult ..incepusem sa cred ca tinem aman2 unul la altul..si decisesem sa ma despart pentru iubitul meu pentru el.dar nu am facut`o,mi-am dat seama ca il iubesc prea tare ca sa il las, au trecut atatia ani, si cu toate astea ma gandesc la el, la mom pe care le-am petrecut impreuna, la ce face.ce inseamna asta? ca nu imi iubesc iubitul sau ce? straight face
PS : nu sunt nebuna dar de 7 luni imi tot pun aceasta intrebare si nu stiu.dc ma tot gandesc la el...

Răspuns Câştigător
| Alcyon a răspuns:

In timp, intervine monotonia, iar relatiile se mai racesc. Oamenii sunt facuti sa aprecieze mai mult ceea ce e nou. Dar dupa o vreme, ceea ce e nou devine vechi, si iar intervine plictiseala. Si-n felul asta, risti sa te tot plimbi dintr-un pat in altul la nesfarsit, si-n cele din urma sa ramai singura. Ai grija sa nu patesti si tu la fel.

7 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Îl placi și din moment ce te gândești la el, relația actuală e cam terminată.
Degeaba încerci să negi și să eviți asta.

| SkyPilot a răspuns:

Se pare ca Alex te atrage mai mult. As zice ca e cevain neregula cu sentimentele tale pentru iubit. Gandeste-te bine, nu cumva stai cu el numai pentru cei 4, 5 ani impreuna?

| Alcyon a răspuns:

Si vezi, ca cine alearga dupa doi iepuri, nu prinde niciunul.

Răspuns utilizator avertizat
| Țoglă a răspuns:

Eu zic să-ți urmezi inima.Nu irosi viața băiatului cu care ești de 4ani. Dacă nu mai simți dragoste ci mai mult acomodare cu persoana lui, eu zic să-l lași.

| GgAnett a răspuns:

Pai, poate e doar o atractie pe moment, gandeste-te fara de care nu ai putea fii, si care este cel cu care iti poti face un viitor

| Andersann a răspuns:

Esti atrasa de acel Alex...tu esti singura care poate lua o decizie...ori continui cu iubitul tau, ori incepi ceva nou cu Alex.