| Cristian9616 a întrebat:

Salut, de cateva luni eu sunt plecat si am inceput sa vorbesc cu o fata si sa ne apropiem din ce in ce mai mult..Ramasese sa ne intanlim cand ajung acasa. Am petrecut nopti intregi la telefon zi de zi.dar totul s-a prăbușit cand a pus pe cineva sa se dea drept iubitul ei si m-a blocat pe instagram..pe whatshapp nu m-a blocat si nici pe tik tok..De ce nu m-a blocat peste tot daca avea in cap sa nu mai ținem legatura?

11 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

O vorba spune "ochii care nu se vad se uita", fetele si femeile actuale numai sunt loiale ca femeile din anul 1940, cand isi asteptau petitorul sa se intoarca de pe front.
Astea sunt vremurile, cu acestea mergem inainte.
Oricum nu aveai nici un viitor cu aceasta fata.
Pana nu te stabilesti intr-un loc anume: in tara sau strainatate, nu te mai amagi cu relatii de la distanta care oricum nu merg!

Vei avea probabil mai multe dezamagiri pe parcurs, unor 'taranci' li se pare ca daca sunt apreciate virtual de 20 de fraieri care le dau like pe retelele de socializare, brusc sunt la fel de importante sau celebre precum Dua Lipa.

Omul are un spirit de mandrie proasta innascuta, nu o sa putem scoate aceasta mandrie din om, putem incerca insa sa dam jos nasul persoanelor pline de mandrie si arogantawinking

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate ei nu i-a placut de tine cum esti cum arăti a avut un șoc cand te a vazut, intrucît multi isi fac in minte un anumit șablon despre cum aarata cel de la capatul firului (calculator sau telefon) cand doar conversezi cu el/ea prin mesaje fara sa il /o vezi, si iti imaginezi aiin minte un ideal de fata sau baiat pe cineva frumos, si cand in sfarsit va vedeti ea are un șoc si de rusine sa nu te faca sa te simti prost te a blocat asta este un semn ca ei nu i-a placut de tine nu ca are ea pe altcineva, asta cu prietenul este un pretext, putea fi fratele ei care s-a dat drept prietenul ei si te a blocat, cauta ti pe altcineva, fata nu merită sa plîngi după ea, ea sigur pune accent pe aspectul fizic si daca e asa nu ai nicio șansa sa fi cu ea.

| Cristian9616 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Stia cum arat..tocmai asta e problema... ziua vorbisem normal iar dupa câteva ore..pa

| Violleta2022 a răspuns:

Sunt cateva posibile scenarii:
- a flirtat cu tine ca sa piarda timp
- a mintit si cand si-a dat seama ca vii in tara si o prinzi, a pus pe cineva sa te anunte ca-i iubitul ei
- este minora si a prins-o masa ca sta de vorba cu barbatii...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca să îți mai dea o șansă să își bată joc de tine.

| dullcat a răspuns:

Buna.Cum adica a pus pe cineva sa se dea drept iubitul ei si te-a blocat? Nivel de imaturitate si penibil : +9999999999999. laughing) In locul tau nu as plange deloc dupa o asemenea fata, you dodged a bullet.Mergi mai departe si vezi-ti de drum.

| mastadont a răspuns:

Ce te face să crezi că cineva s-a prefăcut ca fiind iubitul ei? Părerea mea e că și-a găsit alt iubit și pe tine te-a dat de-o parte. Nu te-a blocat peste tot pentru că, dacă nu merge cu actualul, probabil va încerca din nou ceva cu tine. Practic, te-a pus pe banca de rezerve. Sfatul meu e să o blochezi tu peste tot și să-ți cauți alta, nu merită să mai încerci ceva cu ea pentru că, și dacă în viitor iese ceva, inevitabil te va lăsa pentru altul într-o zi știind că se poate întoarce oricând la tine și vei ajunge iar rezervă.

| anonim3248 a răspuns:

Nu mai căuta pe internet fete.

| anonim3248 a răspuns:

Parcă e un tipar tras la indigou la toate - blochează bărbatul când trebuie să se întâlnească cu el.

| Sekim a răspuns:

Ti a facut sperante false, tipic pentru femeile average. Dai tu block peste tot si go next

| tunoi88 a răspuns:

Si a gasit pe altcineva, nu trebuie sa te mai intereseze, cauta alta fata. Nu merita efortul!