| Clementine a întrebat:

Am o problemă: atunci când sunt cu prietenul meu mă excit, dar nu simt plăcere, fluturaşi. Nu am făcut sex, doar m-a sărutat şi m-a atins prin anumite zone, dar nu am simţit nimic. De ce? Sunt îndrăgostită de el, dar de iubit nu pot spune că îl iubesc.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Da,fizic te poti excita,instinctual,lucrul asta finalizat duce la a face sex,nu la a face dragoste.
Dar,pentru ca nu simti "nimic" posibil sa nu fii indragostita de persoana de langa tine ci de ideea de dragoste.
Pentru ca o indragostita ia foc numai la ideea sa fie atinsa,imbratisata,sarutata sau mangaiata de baiatul iubit,se gandeste la ochii lui,la buzele lui si simte furnicaturi,si-aduce aminte de vocea lui si are "fluturasi" in stomac!
Traiesti intr-o lume in care dragostea este subiect de referinta,asculti muzica in care de dragoste se vorbeste,vezi filme cu incurcaturi in dragoste,auzi stiri in care X e indragostita de Y,pana si la scoala,prietenele si colegele tot despre asta discuta,mi se pare normal sa vrei sa ai un baiat langa tine.L-ai vazut,nu ti-a displacut,dar nu-l poti numi marea ta dragoste,iubirea si sufletul tau,nu el este baiatul care iti va aduce dragostea, doar iti ofera o senzatie de iubire, afli cam cum ar putea fi, e vorba doar de un surogat...
Acum ai explicatia, gandeste-te.

6 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Esti la inceput. Probabil esti prea concentrata, nu te lasi purtata de val...nu iti fa probleme, iubirea nu apare peste noapte, ci ea se consolideaza in timp. Bafta!

| VadTot a răspuns:

Probabil esti la o varsta la care sigur nici tu nu stii ceea ce vrei de fapt iar noi cum am putea sa te ajutam oare?

| relian a răspuns:

Exicitatia aia pentru tine ce inseamna de fapT? Sau placerea, ori la ce placere te astepti sa simti? Pfff ce mai poti spune.Din acea excitatie rezulta placerea.Probabil ca tu cine stie la ce te astepti, vulcani, meteoriti stiu si eu sa explodeze.Esti indragostita de el dar nu il iubesti.Hai ca esti tare de tot.Dar cei aia iubire si cei aia sa fii indragostita? Poate ai vrut sa spui ca stai cu el desi nu prea simti mai nimic pentru el.Asta este altceva si cred ca asta este si adevarul, il tii asa de popa prostu.Dar nu poti sa spui ca esti indragostita de el dar nul iubesti.Citi ani ai 9 sau 11?

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Schimba parteneru... cu mine

| Violente a răspuns:

Timpul le rezolvă pe toate.

| BenDover a răspuns:

Atunci cand esti indragostit de cineva numai sa gandesti ca te saruta si/sau atinge prin anumite locuri este suficient pentru a simti fluturasi, placere si a fi excitat. Cred ca atractia dintre voi nu este atat de puternica si va iubiti mai mult ca niste amici.