| Lavinia5 a întrebat:

Buna am o problema crying cand ma duc la baie vad un lichid alb pe lenjeria intima ce poate fi asta mentionez ca am 13 ani si 8 luni si nu am ciclu
va rog ajutati-ma funda

Răspuns Câştigător
| bubu_1541 a răspuns:

Stai linistita:) este o secretie pe care noi femeile o avem. aceea secretie incepe de cand incepi sa devii matura. nu te speria, e perfect normal. acum va trebui sa te speli mai mult pentru ca secretia poate fi neplacutaa. dar e ceva normal toate femeile o avem. intra pe www.noifetele.ro si fa-ti cont. acolo vei afla tot ce trebuie despre pubertate si nu numai. inca o data. stai linistita totu e ok si corpul tau functioneaza asa cum trebuie. ps vorbeste cu mama ta si ea o sa te lamureasca cel mai bine:)

13 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Urmează să îți vină menstruația. Nu ai de ce să îți faci griji, este un lucru normal.
Baftă!

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Lichidul acela alb, l.am avut si eu inainte de menstruatie,e semn ca va veni menstruatia.
Deci nu te ingrijora,schimba lenjeria zilnic, si daca te deranjeaza poarta protej-slipuri.
Si, acel lichid il ai si cand menstruatia apare.
big grin
Papa:*

| tabittha a răspuns:

E ceva normal, nu-ti face probleme. E un lichid de protectie a vaginului. Daca e abundent foloseste absorbante zilnice

| MuñequitaLoka a răspuns:

E normal happy poarta protegeslip

| St3luta a răspuns:

E o problema normala!
majoritatea fetelor au aceasta problema foloseste un protesleep.eu folosesc de la Discret se lipesc pe lenjeria intima si numai ai probleme!
stai linistita!

| luly16 a răspuns:

Mie tot asa mi se intampla si nu-ti face griji e nrmal____dar e ciudat ca eu sunt mai micha si am scurgere de sangege--nu-ti fa probleme nu e ceva grav___funda?*

| Capy a răspuns:

Ciclu nu ai de cand sa stii cand iti vine.
eu am avut acel lichid timp de un an.
si apoi mi.a venit
deci.
depinde la fiecarewinking

| MrThalium a răspuns:

Eu o sa va cam contrazic...Si sunt asa de sigura pentru ca tata este ginecolog worried.Acel lichid este un fluid care apare la pubertate.In timpul ciclului el va exista dar va fi mai mult decat acum.Nu trebuie sa te sperii deoarece nu ai nici o problema este chiar bine ca iti apare deoarece elimina toxinele organelor sexuale. Poarta un protejslip de la Discret si spala.te mai des deoarece ar putea incepe sa miroasa un pic deplacut.
FUNDAAA?

| Cassie13 a răspuns:

Stai calma nu e de rau si eu am 13 ani si nu am ciclu si patesc la fel ca tine nu iti face griji cam asa e in primul an inainte de ciclu si poti folosi Discreet sau altceva daca te deranjeaza petele.

| Illegalfreako a răspuns:

Tot ce au zis ceilalti e corect, o sa-ti vina ciclul peste 1-2 ani. Si felicitari, mie mi-a venit la 11 jumate big grin.

| Rallu_5918 a răspuns:

Buna Lavinia, chestiile astea ar trebui sa le discuti cu mama ta, ea poate sti mai bine ce ti se intampla si nu ar trebui sa iti fie rusine de ea, in cazul asta exista o posibilitate sa iti vina ciclul. Ti-am spus vorbeste cu mama ta, daca ei nu i se pare normal, mergeti impreuna la un control ginecologic si te vei simti mai ok :* Fundabatting eyelashes?

| Elexis a răspuns:

Pai ai o scurgere pentru ca poate ai racit stand pe beton sau ceva rece.
Sau asta se mai intampla inainte sa iti vina menstruatia.
Asa ca nu te panica. nu e nimic grav.
>big grin

| Lavinia5 explică:

Daca nu va suparati dupa cat timp va veni si ciclul?