| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu menstruatia. In decembrie mi-a venit pe 24, dupa aceea tocmai in februarie pe 9, acum suntem in martie 24 si nu mi-a venit nici pana acum. Sunt cu iubitul meu de 4 ani jumatate si am facut sex neprotejat dar nu am ramas niciodata insarcinata. pentru ca nu a ejaculat inauntru. Ce poate fii acum? dau fundita multumesc mult tuturor pentru raspunsuri :* mentionez ca nu am ciclu regulat.

Răspuns Câştigător
| ??? a răspuns:

Pai, prima data ar fi bine sa-ti faci un test de sarcina. Daca nu esti insarcinata atunci poate fi o raceala sau o simpla intarziere. Mi s-a intamplat si mie, nu ai de ce sa-ti faci griji, e ceva normalhappy

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti fi acum insarcinata sau poti avea o dereglare hormonala. Nu inteleg ce mai astepti, trebuie sa te vada ginecologul imediat. Orice femeie stie ca o intarziere de peste 10 zile, in absenta sarcinii, impune consult ginecologic. Tu ai asteptat ingrozitor de mult si lucrurile s-au agravat in aceasta perioada. Du-te repede la ginecolog, incepe investigatiile si tratamentul daca vrei sa duci o viata normala si sa ai copii intr-o zi.

| IloveME a răspuns:

Cred ca ar trebui sa consultzi un medic! anticonceptzionelele sunt foarte bune pentru a regla menstruatia! noi c putem sp ne dam cu presupusul! thinking

| alexutza003 a răspuns:

Pai in primul rand ar trebui mai intai sa faci un test de sarcina pentru orice eventualitate daca nu esti insarcinata ar fi mai bine sa mergi la ginecolog pentru ca e posibil sa iti fi aparut chisturi pe ovare

| MyNameIsNotImportant a răspuns:

Din moment ce ai spus ca ai probleme cu menstruatia nu trebuia sa mai scrii "mentionez ca nu am ciclu regulat" ca se subintelege laughing la un medic ginecolog ai fost pana acum? daca nu ar cam fi cazul sa te duci.si il intrebi pe el ce trebuie sa faci ca sa ti se regleze ciclu.cred ca iti va da pilule.

| anamaria97 a răspuns:

Este posibil sa fi ramas insarcinata...upssad