| IONel56 a întrebat:

Buna, am o problema de 3 zile, nu mai am erecție deloc, ma masturbam in fiecare seara înainte se asta, care e cauza? Dau funda

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Problema ta se datoreaza aparitiei unor factori psihico-mintali care pot fi reprezentate de sentimente negative : de teama, sau de vinovatie, de rusine, ganduri irationale si/sau prejudecati aflate in subconstientul tau, ca urmare a informatiilor primite. Anumite stari pot influenta pe moment starea psihica, ceea ce are ca efect un proces de perturbare a dinamicii sexuale. De obicei imediat ce dispar factorii care provoaca starile de angoasa sau anxietate legate de o posibila "pierdere" a capacitatilor tale virile, totul va reveni la normal.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Prea multa masturbare-i cauza!
Ia o pauza, fa 1-2 ori pe saptamana si iti vei revenii.
Masturbarea excesiva duce la multe probleme: ejaculari precoce, ori lipsa erectiei la sex cu o fata, stare de lesin, chiar si moarte.

| doctorandus a răspuns:

Mergi la medic.

| Emilian65 a răspuns:

Nu mai ai erectie din cauza ca te masturbezi in exces.

| GeneviveJ a răspuns:

Poate esti abatut in ultima perioada, poate ai multe pe cap si pur si simplu nu te poti concentra la "manevra" asta. Daca ai avut un stres psihic important sau te simti obosit in ultima perioada, poti pune asta pe seama acestor intamplari. Insa saca consideri ca e anormal ce se intampla si problema asta persista ar trebui sa intrebi un specialist. Sunt ptologii ce se numesc tulburari de dinamica sexuala si disfunctia erectila poate fi una dintre ele. Nu e obligatoriu ca problema sa fie una ce tine de organele genitale ci poate fi o alta patologie a organismului. Daca persista, vezi un medic happy

| AmProblemeTPU96 a răspuns:

Lasa manivela vreo 4 zile sa vezi ce bine te simti dupa

| AlexNistor21 a răspuns:

Exact cum a spus și persoanei care i-ai dat funda. Ți-o spun pe propria experiență. Trebuie sa te gândești la lucruri bune, la lucruri plăcute și atunci o să îți apară sperma. MULT NOROC!