| muziclive a întrebat:

Am o problemă. De curând mi-am început viața sexuală. La început am înțeles că trebuie să fie durere, dar și acum ( a 8 a oară, cam așa) simt ca o usturime. Îmi poate spune cineva de ce? Țin să menționez că am 20 de ani.
Mulțumesc! Fundă

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu trebuie neapărat să fie durere. Himen elastic.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Buna,

Dar tu iti doresti cu adevarat sa faci asta? Pentru ca si asta influenteaza lucrurile.

Pe langa acest lucru, ar trebui ca inainte de contactul sexual, respectiv penetrare, sa ai parte de un preludiu adecvat, astfel incat zona sa fie foarte bine lubrifiata.
Dupa, incercati foarte usor penetrarea, foarte usor, fara sa fie brusc. Cand simti placere si vrei mai mult, puteti inainta pe parcurs.

Dar atunci cand te simti rau, te doare si nu iti place, spune asta, astfel incat el sa nu mai continue si sa faca mai usor.

| Teo29 a răspuns:

Protectie folositi? Exista riscul sa fi luat vreo boala cu transmitere sexuala...

| muziclive explică (pentru Teo29):

Da, nu fac nimic fără protectie

| Ka0ru a răspuns:

Îți sugerez să încerci cu lubrifiant.

| Stochel a răspuns:

Sau băiatul cu care o faci este foarte dotat

| Carolapet a răspuns:

Posibil să ai infecție urinară sau nu ești destul de udă

| Alinus69 a răspuns:

Buna, parerea mea este ca trebuie sa o iei si tu treptat... Te astept la un mine pentru un penis potrivit vaginului tau.

| mihaipopescu93 a răspuns:

Posibil și din cauza că nu ești prea udă, încearcă înainte de contactul sexual să cumpărați un lubrefiant.