| InnaGina a întrebat:

Am o problema! Deci sa incep! Saptamana trecuta am fost de serviciu in clasa cu un coleg(cu care ma inteleg super bine)O colega i-a spus ca il plac, si eu eram acolo, ne-a pus fatai fata si a spus Voi va placeti! Amandoi am negat, mai era acolo un coleg cu gura mare si el ia mai spus unui baiat...acum ei ma tot bat la cap ca il plac si ii tot spun lui.Eu stiu de cine ii place lui.cred ca colegii spun ca il place deoare ce vorbesc tot timpul cu el in ore.in pauze.pe mess. poate din asta spun sau pentru. ca aproape la toate fetele din clasa le place de el. Mie nu imi place, pur si simplu imi e simpatic.adica gen un frate. ce sa fac sa opresc barfa? Oare sa incep sa il ignor sperand ca zvonul va disparea?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cumva tu il placi dar zici asa pentru ca lui ii place de altcineva?smug
Si pana la urma daca il placi, care e problema lor? Lasa-i sa vorbeasca.La un moment dat se vor plictisi cand vor vedea ca tu ii tratezi cu indiferenta si nu-ti pasa de ce zic ei. Sau cand iti mai spun asa le poti spune "de unde stiti voi ca eu il plac?" "Si daca il plac care e problema voastra?" sau "Altceva nu stiti sa spuneti decat asta? Hai alteca ca deja m-ati plictisit cu asta" Chestii din astea ironice si cu indiferenta.

2 răspunsuri:
| Barblaster a răspuns:

Nu draga mea, iti place.Crede-ma degeaba faci mofturi da asta e adevarul.Du-te l-a el si spune-i ca o sa te acepte.

| Phaey a răspuns:

Lol. Been there.
Simplu. Te doare undeva de ce spun ceilalti. Lasa-i sa zica ce vor ei. Tu le stii pe ale tale, le-ai spus care este realitatea. Daca nu vor s-o accepte, problema lor.