| Alina. a întrebat:

Am o problema din nou. Luna trecuta menstruația a apărut în data de 18, cealaltă luna în data de 21 și tot la fel din vara. deoarece pe timpul rece menstruația mi se reglează de la luna la luna pana în data de 9 care ar fi data mea normala. Ma rog acum 3 săptămâni și ceva am avut un contact sexual cu prietenul meu. protejat... Dupa calculele mele ciclu trebuia sa-mi vina în data de 13-14 la 28 de zile. dar este 16 și nu mi-a venit. Mi-au apărut coșuri. ma dor sănii și burta dar putin. Ar trebui sa ma îngrijorez cu privire la alte posibilități? Mulțumesc pentru răspunsuri.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu ai nici un motiv sa excluzi sarcina, mai ales ca contactul sexual neprotejat a fost intr-un moment de maxima fertilitate. dar avand menstre neregulate, e posibil sa fie doar o intarziere oarecare (mai ales ca e mica). Nu ai ce face in acest moment, trebuie doar sa astepti. In jur de 21-22 poti incerca un test de sarcina din prima urina de dimineata.

| Nastia a răspuns:

Menstra nu e regulata, poate sa intarzie sau vine mai devreme. oricum iarna iti intarzie pentru ca poate ai racit.

| Alina. explică:

Dar a fost protejat contactul

| Alina. explică:

Mi-a venit de ceva ore. multumesc de raspunsuri

| CosminME a răspuns:

Fa-ti un test de sarcina cel ma bine tongue

| IoanaCretu a răspuns:

Daca esti sigura ca v-ati protejat si ca nu s-a intamplat ceva cu prezervativul, nu ai de ce sa iti faci griji totusi nu ar strica sa-ti fac un test de sarcina.

| Ella90 a răspuns:

Pentru siguranta ta verifica un medicwinking