| Katherineeeeeeee a întrebat:

Buna sad am o problema sigh in legatura cu un baiat :-((... deci:
am fost cu el timp de vreo 7-8 luni cam asa si dupa ne-am despartit si dupa nu am vorbit deloc,nu ne salutam,absolut nimic.
iar acum de vreo luna cam asa a inceput sa se dea la mine, sa stea langa mine, sa glumeasca [cam ce face un baiat indragostit] si am vorbit intr-o seara pe mess si a zis ca la vara vrea sa ma :*:*:*:*.
si acum ciar nu mai stiu ce sa inteleg... ma place? isi bate joc de mine?
eu am gandeam sa mai astept macar pana pe la 15-16 ani [am 14 ani] si vreau sa invat nu sa stau cu baietii, doar ca atunci and este langa mine simt ca ma indragostesc.
ce sa fac?crying
Funda

9 răspunsuri:
| MasterYoda a răspuns:

Sa mai lasi disney channel

| Anonima264 a răspuns:

Pai probabil ca ia parut rau ca v-ati despartit!
Si din asta se da la tine, ca sa te recucereasca!
Fa ce iti dicteaza inima!

| rousz a răspuns:

Buna! eu cred ca tu esti prea mica pentru o relatie inca bineanteles, si-ti vei da seama cand vei mai creste, probabil baiatului ii pare rau acum nu stim ce este in sufletul lui sau cum gandeste el! doar ai grija si decide-te singura ce vei face, vei relua relatia sau te vei axa mai mult pe studii! succes

| Stassy a răspuns:

I'a mai ignora'l un pic, sa vezi daca el chiar te placethinking Dupa zi'i k totusi v'ati despartit si daca nu renunta inseamna k ori isi bate joc de tine ori te vrea inapoti...Da' eu as conta pe prima varianta... daca atatea luni, sau ma rog, atata timp n'ati vorbit si acum se da la tineno talking nu'i lucru curat.Asa k ai grija:X

| rockmeout a răspuns:

Cred ca ar trebui sa-ti petreci mai mult timp cu el.Nu conteaza din ce motive v-ati despartit, insa e posibil sa se fi reaprins scanteia dintre voi...a-ti putea fi impreuna din nou.Nu cred ca e o idee buna sa te "ascunzi" de dragoste pana pe la 15-16 ani.Lasa iubirea sa-si faca loc in inima ta, caci daca vei fugi de ea, iti vei face mai mult rau, mai ales ca tu ai sentimente pentru baiatul ala... sper ca te-am ajutat happy

| JustSomebody a răspuns:

Buna.Baiatul asta este foarte nehotarat.Din moment ce v-ati despartit si ati hotarat ca nu mai exista sentimente intre voi de ce acum sa "da la tine"? Eu cred ca el nu vede nimic serios in tine, dar totusi ii face placere sa se joace cu tine si te considera o rezerva.Probabil cand v-ati despartit era atras de o alta fata,a renuntat la tine pentru ea, dar vazand ca nu ii merge si-a propus sa se intoarca la tine.straight face.Ma rog, nu stiu care a fost motivul despartirii voastre dar daca va veti impaca mai mult ca sigur va veti desparti din nou din acelasi motiv, ceea ce ar fi o prierdere de tim***ca iar fii parut rau pentru ce a facut ar fi fost mult mai trist si si-ar fi cerut scuze cu adevarat, nu ti-ar fi spus pe mess ce vrea de la tine.Ai putea sa ii spui fata in fata ce ai spus aici si clarifici problema.Nu il lasa se se joace cu tine.Ascultati inima dar si mintea. Daca si tu il mai iubesti, totusi gandeste-te la ce ti-a facut. Oare merita sa ai o relatie cu cineva care nu te iubeste la fel de mult? gandeste-te serios. Sper sa rezovli situatia fara sa iti distrugi sentimentele.byehappy

| Pitiiics a răspuns:

Păi dc la vară vrea să te :*? Dc nu o face acum?
Eu zic kă e înca îndrăgostit de tine. Mai acordăi o şansă. Şi nu e nimic în neregulă cu varsta... happy Mulţi înainte :*. Sigur el încă te place. Baftă. Funda?

| anaid2406 a răspuns:

Te-ai gandit vreodata ca vrea sa se impace cu tine, pentru ca nu prea mai are cu cine sa fie? cunosc multi baieti, care daca nu le-a mai mers nicio relatie, vor sa se impace cu fostelewinking analizeaza bine situatiawinking

| Katherineeeeeeee explică (pentru anaid2406):

Nu este vorba ca nu are cu cine sa fie, pentru ca sunt multe fete care vor sa fie cu el...