| AnOnIm_9698 a întrebat:

Imi place de un baiat de aproape 5 ani si nu il pot uita.Pana acum un an nu am vorbit deloc cu el. El a stat ca o fata si s-a despartit acum o luna si tot mai umbla dupa ea. vorbim in fiecare zi la telefon la scoala sau pe mess.De cate ori vb cu el simt ca ma indragostesc si mai tare de el.Cate odata simt ca si lui ii place de mine si as vrea sa vad ce simte dar nu stiu cum...va rog ajutati-ma cu un sfat.cryingcrying

Răspuns Câştigător
| memekiki a răspuns:

Uite daca vezi ca inca mai umbla dupa fata aia, inseamna ca tiai primit raspunsul, stiu ca ai vrea ca el sa te placa pentru ca probabil ti-a dat si unele semne ca tear placea, dar crede-ma semnele alea au fost doar pentru ca vrea sa uite sau pentru ca sa se descarce, uite am fost in situatia tah, stiu inca prea bine cum e sati placa de o persoana dar el sa te considere doar o confidenta, ai grija ce faci si incearca sa gasesti o persoana care sa aiba ochi doar pentru tinehappy...vei fi mai bine in felul asta, dar daca tuh chiar vrei sa afli daca simte ceva, intreaba-l direct, nu are de ce sa se schimbe ceva in rau intre voi. macar asa vei sti raspunsul.Succes

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Oh,ai mare grija!
El e ranit de despartirea prin care tocmai a trecut!
E inca indragostit si o iubeste pe fata cu care a fost,nu e liber,e ca un orb intre oameni,nu te VEDE cu adevarat!
Daca ai rabdare si iti joci bine rolul de amica,posibil sa se schimbe lucrurile pe viitor, dar acum e prea devreme.
Ca amica vei stii tot timpul in ce stadiu este inima lui si cam cand va incepe sa se linisteasca!
Deci, sau ai rabdare si taci pana se vindeca putin de fosta sau il uiti ca sa nu te raneasca si mai mult asteptarea asta!

| sHE_4618 a răspuns:

Buna. Dupa parerea mea, cea mai buna metoda de a afla este sa-l intrebi. Incearca sa pui intrebarea in asa fel incat sa nu afecteze cu nimic actuala relatie dintre voi. Iti urez mult succes. Sa fii iubita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuj pune pe cineva sa intrebe ce crede el despre uh happy

| mremy_6008 a răspuns:

Spune-i direct ce simti pentru el si el va face acelasi lucru.crede-ma este cea mai buna solutie:*. bafta