| 1113Mirela a întrebat:

Am o problema, iubitul meu vrea sa facem dragoste de cate ori vine la mine adica odata la 2 zile, in schimb eu nu am chef mai de fiecare data. Oricat ar incerca sa ma excite, nu reuseste iar daca facem dragoste ma doare foarte tare. Nu stiu ce sa ii fac sa nu vrea atat de des. Il iubesc doar ca mi se pare ca e des. pentru mine si o data pe saptamana e des, problema e ca ma doare foarte tare si orice ar face nu ma excita. Ce e de facut in aceasta situatie?

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

Cred sincer ca in locul tau nu m-as excita nici eu daca m-ar durea. Ce sex e ala sa te doara atat de tare cat spui.

Imi pare rau sa-ti spun insa ca o data la doua zile nu e deloc des la inceputul unei relatii. E atras de tine, te place, il exciti, ce vrei mai mult de-atat? NU e el vinovat ca te doare in halul ala.

Mergi la medic. E posibil sa ai un vagin foarte stramt sau chiar probleme medicale de structura a vaginului.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

1 multumesc pentru funda, sper sa nu fie o problema cu vaginul tau, abia apoi am vazut ca nu folositi lubrefianti. Lubrefiantii cei mai buni sunt cei pe baza de apa desi inteleg de la un alt repondent ca exista si lubrefianti speciali vaginali, eu n-am folosit decat cei pe baza de apa, se absorb in piele la un moment dat si nu sunt periculosi defel.

2. Abia dupa ce am raspuns am vazut ca ai spus ca sunteti de 3 ani impreuna. Wow daca dupa 3 ani tot mai vrea sa faceti sex atat de des, ai prins biletul castigator, in ultima vreme plictiseala pare sa fie o regula in aproape toate relatiile. Ma mir insa ca n-ai folosit lubrefianti pana acum, piele pe piele si chiar cu prezervativ mai ales daca vaginul e stramt poate sa doara.

15 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Vorbeste cu el, nu mi se pare corect sa o faci doar de dragul lui daca tu nu te simti bine si nu ai chef iar el daca te iubeste ar trebui sa inteleaga asta

| Razvy112 a răspuns:

Serios, chiar nu ezi ca omul te tine doar pentru sex? vine de 3 ori pe saptamana la tine, si atunci are pretentia la sex... macar o floare iti aduce?

| Pikachuuuu a răspuns:

Hei. Cred ca ar trebui sa vorbesti cu el sa ii explici ce se intampla, si sincer, doar o parere, cred ca ceva nu merge intre voi. Nu iti face probleme, ca nu trebuie sa ai chef de asta la minut, si acum depinde de varsta pe care o aveti si mai ales de cat timp sunteti impreuna, pentru ca la un moment dat, dupa o perioada lunga ajungeti sa va plictisiti. In cazul in care nu te exciti, poate fi din cauza faptului ca esti un pic crispata din cauza ca te doare, asa cum ai spus si tu. Cred ca ar trebui sa ii spui si sa ii explici ca ar trebui sa o lase mai moale, ce e drept, o data la doua zile... hmm. adica, pentru el poate e ok, la baieti la o anumita varsta asa se intampla, dar daca va iubiti cred ca ar putea intelege asta. Sper ca o sa fiti ok happy

| Emilian65 a răspuns:

Vorbeste cu el si prelungiti preludiul pana esti si tu excitata indeajuns. Cand tu ii dai OK ca esti excitata incepeti sa va apucati de treaba( sa faceti sex). El trebuie sa aiba in vedere ca la inceput sa intre mai usor, pana te acomodezi tu cu scula, apoi sa faca in asa fel incat sa va simtiti amandoi bine si sa ajungeti in acelasi timp la orgasm

| Felys a răspuns:

Cred ca nu are rabdare sa te excite, sare prea repede peste preludiu, trebuie sa fie mai lung pana simti tu ca esti excitata si dupa aia sa o introduca, si te-ar ajuta mult si un lubrefiant

| Alcyon a răspuns:

Pai e normal sa te doara daca nu esti excitata. Asta nu inseamna ca ai probleme ginecologice. Poate pur si simplu, libidoul tau e mai mic decat al lui. Astea-s niste chestii care trebuie discutate si rezolvate in cuplu. Nu pe forumuri, nu pe la nu stiu ce medici, ci intre voi doi. Doar nu ti-e rusine sa-i spui prietenului tau ca n-ai chef de sex! Asta inseamna ca la voi in cuplu nu exista comunicare iar asta e cam trist. O relatie nu se bazeaza pe sex, ci pe compatibilitate. Daca voi nu discutati, ci aveti o relatie legata strict de pat, n-o sa fiti prea fericiti impreuna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incercati si voi un preludiu inainte de a face sex, stiti ce este ala preludiu?

| Veromi321 a răspuns:

Te doare vaginul cand iti introduce penisul sau ce anume te doare? Nu ai incercat gama de geluri Multi-Gyn? Nu are efecte adverse deloc si chiar sunt foarte bune lubrefiante. Indicat ar fi sa-ti cumperi gelul cu capatul acela mai lung care se introduce in vagin cu gel foarte putin si ai sa vezi ca se rezolva cu durerea, usturimea sau ce mai simti tu. Dar fa asa inainte de actul sexual si continua o saptamana ca tratament. Bafta happy

| 1113Mirela explică (pentru Veromi321):

Da. Nu am incercat lubrifiante, mi-e putin frica.

| Veromi321 a răspuns (pentru 1113Mirela):

Ce ti-am recomandat eu trateaza dureri, arsuri, usturimi, mancarimi din interior si te fereste si de anumite bacterii dar acele geluri au si rol de lubrifiere. Nu are de ce sa-ti fie frica. Poti sa le incerci sunt sigure pentru ca au si ceva substante naturale in compozitia lor deci nu te poate afecta cu nimic, iti spun din experienta. Cand o sa le folosesti o sa simti o usoare caldura in zona dar e perfect normal happy Sunt foarte bune.

| Sorinacio a răspuns:

Spune-i stop.

| ByCats a răspuns:

Incearca sa discuti cu el despre asta, daca te iubeste te va intelege

| Morfina060 a răspuns:

In primul rand cati ani ai?

| 1113Mirela explică (pentru Morfina060):

18 el are 23 suntem de 3 ani impreuna.