| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema.La scoala facem repetitii (dansuri) pentru serbare, iar eu dansez cu baiatul de care imi place foarte mult.Imi este teama sa ma uit in ochii lui.Chiar nu stiu cum sa-i spun ceea ce simt.Va rog, ajutati-ma!

6 răspunsuri:
| Anonima264 a răspuns:

Pai,eu ti-as zice sa capeti curaj, sa te uiti in ochii lui si sa-i spui ca iti place de el!
Poate si lui ii place de tine!
Nu vei stii nici o data ce simte el pentru tine daca nu ii spui!

| Anonima264 a răspuns:

Stiu ca nu pare usor, dar trebuie sa incerci.

| AnkuLokaa a răspuns (pentru Anonima264):

E extrem de greu sa-i spun asta pentru ca nu stiu cum va reactiona si ma gandesc ca poate si lui ii place de mine deoarece el a ales sa fiu eu partenera lui de dans.

| Anonima264 a răspuns (pentru AnkuLokaa):

Sau daca e pune pe cineva sa-l intrebe daca te place.
Si daca aflii ca te place va fi mai usor sa ii zici stiind ca sentimentul este reciproc!

| cristinutza07 a răspuns:

Incepe prin ati pune capul pe umarul lui, apoi spune-i ca are o pretendenta... apoi spune-i ca il iubesti si daca ar vrea sa fie cu tine

| Starkyd a răspuns:

Ar fi direct!laughing Nu incearca sa te uiti in ochi lui si sa pari indiferenta! Daca ii spui si el refuza ( vei fi distrusa ) asa ca incearca tu sa il faci sa te placa!
Dar in timpul dansului sa iti pui capul pe umarl lui ar fi cel mai bine in rest sa fi indiferenta! funda:S!