| Larisa_5606 a întrebat:

Am o problema. M-am despartit de prieteul meu acum cateva zile, si as vrea sa ma impac cu el, si-a cerut scuze si astea insa nu stiu daca ar vrea sa fim din nou impreuna.Nu suntem de foarte mult timp impreuna dar am inceput sa tin la el si nu as vrea sa punem punct de tot de la niste nervi.Si a ramas sa vorbim. Ce sfaturi imi oferiti? Multumesc

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca a ramas sa vorbiti,e bine!
Vorbiti si lamuriti-va,neintelegerile nu trebuiesc lasate prea multe zile,se adancesc si va indeparteaza!
Intalniti-va si discutati,fii calma si surazatoare,nu acuza si totul va fi bine.
Si, nu va mai enervati, iubiti-va!happy

| NickiMinaj a răspuns:

Impaca-te daca vrei, nu vad care e problema.

| MyNameIsNotImportant a răspuns:

Pai vorbeste cu el. Nu ai scris nimic concret. De la ce v-ati certat de ex. Dar daca si-a cerut deja scuze nu cred ca mai vrea sa mai deschida subiectu. Cand v-a intalniti asteapta pana ce deschide el subiectu. Vezi ce spune si discutati mai departe. Spune-i ca ii accepti scuzele si gata happy Se subintelege ca vrei sa ramaneti impreuna iar el daca nu ar vrea accelasi lucru nu si-ar mai fi cerut scuze. Baftawinking

| saragabriela a răspuns:

Incearca sa discuti cu el, spune-i ce simti, si daca si el tine la tine nu vad de ce nu v-ati impaca.succes