| SpencerH a întrebat:

Am o problema. Ma simt foarte deprimata pentru ca nu am o gasca de prieteni cu care sa ies. Am 18 ani si in fiecare vineri si sambata stau si ma uit la seriale. Stiu ca ar trebui sa ies in oras dar statul in mall nu-mi face o gasca. Ceva sfaturi? Cum ar fi sa ma inscriu in vreun club sau ceva unde pot cunoaste fete si baieti de varsta mea?

Răspuns Câştigător
| Lk_Lucian_1990 a răspuns:

E imposibil ca la facultate sa nu gasesti pe cineva cu care sa te simti bine. Sunt fel si fel de caractere pe acolo.

8 răspunsuri:
| BlancaFantasma a răspuns:

Are dreptate lk_lucian_1990. si eu sunt la fel ca tine.ma rog la mine e din cauza firii mele mai retrase.sunt prea timida, si uneori n`am incredere in mine.dar acum fiind in clasa a 12` imi canalizez atentia pe invatat nu`mi trebuie iesit in oras.am timp peste cateva luni cand voi merge la facultate:p

| LeontinAndrei a răspuns:

Nu ai prieteni cu care sa iesi pentru ca inca nu ai gasit oameni cu aceleasi pasiuni ca si tine. Dupa cum a spus si Lucian, la facultate vei avea tot felul de cluburi in care sa te inscrii si foarte multi oameni cu aceleasi pasiuni. Acolo vei ajunge sa iti faci cei mai multi prieteni. Mai suporta putin si apoi vei vedea ca avem dreptate.

| Lk_Lucian_1990 a răspuns:

Nu te mai chinui acum. Pleci in curand la facultate, ai sa ai multi prieteni acolo si ai sa iesi in oras/petreci in fiecare saptamana.

| SpencerH explică (pentru Lk_Lucian_1990):

Ma indoiesc sincer. ma plictiseste toata lumea.simtk n-am mai nimic in comun cu nimeni happy

| ochiverzi91 a răspuns (pentru SpencerH):

Doar n-ai vrea sa se muleze fiecare dupa caracterul tau, nu? Fiecare are propriul caracter, iar daca tie iti place ceva si celuilalt altceva nu ar trebui sa te scoata din sarite sau sa te supere, Trebuie sa iti dai seama ca nu toata lumea e la fel ca tine si incearca sa fi de acord cu asta la fel cum altii sunt de acord cu tine. Daca continui asa nu vei avea niciodata prieteni! Fiecare are gusturile lui.nu ii poti cere nimanui sa ii placa ceea ce iti place tie sau sa faca ce iti place tie sa faci...

| ochiverzi91 a răspuns (pentru SpencerH):

Doar n-ai vrea sa se muleze fiecare dupa caracterul tau, nu? Fiecare are propriul caracter, iar daca tie iti place ceva si celuilalt altceva nu ar trebui sa te scoata din sarite sau sa te supere, Trebuie sa iti dai seama ca nu toata lumea e la fel ca tine si incearca sa fi de acord cu asta la fel cum altii sunt de acord cu tine. Daca continui asa nu vei avea niciodata prieteni! Fiecare are gusturile lui.nu ii poti cere nimanui sa ii placa ceea ce iti place tie sau sa faca ce iti place tie sa faci...happy

| Lk_Lucian_1990 a răspuns (pentru SpencerH):

E imposibil ca la facultate sa nu gasesti pe cineva cu care sa te simti bine. Sunt fel si fel de caractere pe acolo.

| ochiverzi91 a răspuns:

Doar n-ai vrea sa se muleze fiecare dupa caracterul tau, nu? Fiecare are propriul caracter, iar daca tie iti place ceva si celuilalt altceva nu ar trebui sa te scoata din sarite sau sa te supere, Trebuie sa iti dai seama ca nu toata lumea e la fel ca tine si incearca sa fi de acord cu asta la fel cum altii sunt de acord cu tine. Daca continui asa nu vei avea niciodata prieteni! Fiecare are gusturile lui.nu ii poti cere nimanui sa ii placa ceea ce iti place tie sau sa faca ce iti place tie sa faci...,

| Stefy3 a răspuns:

De unde esti?laughing