| NecunoscutNecunoscut a întrebat:

Salut prieteni, am 18 ani, sunt din BM, si am hotarat sa va scriu, in speranta ca o sa imi dati niste sfaturi "parintesti" bune, sunt un baiat normal, foarte multa lume imi zice ca sunt frumos si destept, desi eu nu prea vad pe mine frumusetea care o vad ei, nu sunt slab, nu sunt gras, doar cu niste muschi, si in jur de 75 de kg la 1.82, acus 2 luni m-am despartit de o fata cu care am avut o relatie de 2 ani, si de cand m-am despartit de ea sunt mult mai fericit, simt ca nu mai am atatea restrictii si atatea obligatii, ma simt liber total, dar nu ma simt fericit pe deplin pentru ca am o problema grava (as putea zice) cu fetele, sau fetele au vreo problema cu mine, nu sunt sigur laughing, faza e ca de cand m-a despartit de ea, am iesit cu o fata la suc, dar nimic, nu ma vrea, si tot citeam articole ca "de ce nu ma plac fetele" si de astea, si am primit niste informatii care credeam ca imi sunt utile, cum ar fi ca genul meu de persoane (care pun repede suflet, sunt grijulii, nu sunt rai, sufera mult, etc), am citit in articol ca genul meu de baieti sunt plictisitori si ofera prea multa siguranta, si nu isi traiesc viata, sau nu prea fac nimic interesant, bun, am inceput sa ies in oras in fiecare weekend cu gasca ( baieti), in cluburi, plimbari cu masina, videoclipuri pe messeger la my day sa vada fetele, etc, degeaba, am iesit cu prieteni mai mari, 26-27 de ani, tot nu am fost bagat in seama, cand eram in club, in timp ce dansam de numa incercam sa ma duc la fete sa le iau la dans, dar din 10 fete, 10 m-au refuzat, asa se uitau la mine ca la un fraier, la fel, le scriam la fete pe Facebook, de la marea majoritate m-am ales doar cu seen sau chiar cu nimic, un prieten s-a despărțit inaintea mea de fosta lui, deja s-a culcat cu o gramada de fete, multa lume imi zice ca sunt frumos, sunt destept, doar vrajeala imi mai trebuie, dar ce vrajeala ca nici nu ma baga in seama fetele, nu vreau sa mint, cand ma mai duceam la un suc in oras pe terasa cu prieteni, mai era cate o fata care se uita la mine, dar eu, asa tolomac, habar nu am cum trebuie sa actionez in momente de astea cheie, si eu ma uitam la ea, ea se uita la mine pana unul dintre noi s-a dus acasa laughing
Eu nu stiu, m-a lasat fosta cu parfum anti fete? Sau ce doamne feri? Acum va rog frumos sa ma ajutați, de preferat fetele/femeile mature care stiu despre ce e vorba si stiu de ce sunt refuzati si nu sunt cautati genul meu de baieti, dar si baietii cu sfaturi bune care stiu ce zic, sunt bineveniti, ofer funda mare cat casa si ma scuzati ca am scris atat de mult happy

8 răspunsuri:
| HazelEyes77 a răspuns:

In primul rand scapa de orice complex... fetele cand simt nesiguranta sau disperare o iau la sanatoasa. Nu e deloc sexy un barbat nesigur pe el care se fastaceste, ori te fixeaza cu privire impietrit ca o statuie si nu are nimic interesant de zis. Te stresezi prea mult, fii mai relaxat, imagineaza ti ca vorbesti cu o fata, ea zambeste si e interesata de ce spui. Stii cum e, totul e in mintea omului, daca el afirma ca poate atunci asa e si invers. Daca ceilalti te vad destept, atragator te ai gandit vreodata ca poate nu e vrajeala ci e adevarat? Poate esti singurul care vede altceva in oglinda. Acordati si tu mai mult credit pentru o clipa si lucrurie vor veni de la sine la momentul potrivit. Fii mai optimist, zambeste, spune cate o glumita - fetele adora baietii cu simtul umorului care destind atmosfera dar nu le agasa cu intrebarile. Lasa totul sa vina de la sine.

| cyupaku a răspuns:

Cu calm si cu rabdare se trece marea

| cyupaku a răspuns:

Cu bistarii cum stai? sa vezi apoi ce de fete te cauta, viata este un interes

| Lawrrrr a răspuns:

Conteaza foarte mult atitudinea frate, felul in care stii ce vrei. Nu prea stiu cum sa-ti explic. De ce v-ati despartit voi doi, in primul rand?

| NecunoscutNecunoscut explică (pentru Lawrrrr):

Pai in ultimul timp vorbea cu un baiat "ca prieteni" care locuieste la 600 de km de ea si lucreaza in Germania, si ultima data cand ne-am intalnit(cand inca eram impreuna), a inceput sa imi zica ca o sa vina in weekend la ea si ii aduce flori si prostii de astea, si i-am zis ca atunci sa aleaga, ori eu ori el, l-a ales pe el happy

| Lawrrrr a răspuns:

Si daca ai dubii cu privire la infatisarea ta, trimite o poza. Nu am sa te judec, si am sa-ti spun daca ciar exista o problema, astfel incat sa nu te jignesc.

| NecunoscutNecunoscut explică (pentru Lawrrrr):

Da-mi Facebook tau sa iti trimit poza

| jagbetinte a răspuns:

E bine ca ai scris aici. Eu sunt cam in aceeasi situatie, dar imi stiu oarecum defectele. Abordez doar fetele pe care stiu sigur ca le pot aveam, si ma feresc de cele care intr-adevar imi plac, pentru ca sunt frumoase, si tocmai de aceea imi este teama sa fiu respins.
Cred ca si tie iti lipseste tupeul, plus ca, iti faci probabil prea multe filme in cap si eviti sa le aduci si in realitate. Lasa modestia si actioneaza exact cum simti. Nu are nicio legatura faptul ca te-ai despartit de fosta, bla bla, e doar in capul tau. Succes!