| BlancaFantasma a întrebat:

am o "problema". O colega cu care ma inteleg foarte bine, m`a invitat la majoratul ei sambata.Imi e rusine sa merg deoarece colegii/colegele care vin o sa aiba partener, iar eu sunt singura(a chemat putini colegi). As vrea sa ma duc dar nu vreau sa ma simt in plus, caci chiar daca vine si prietena mea cea mai buna ea are iubit si clar o sa stea cu el.vine si colegul pe care il plac(si el e singur) dar el o sa stea cu baietii stiu cum face el si oricum de mine nu ii pasa.Deci ce sa fac? mi-ar placea sa ma distrez dar mi-ar fi rusine sa merg singurasad Mai bine stau acasa? Eu sunt mai timida, si stand printre ceilalti care au pereche m`as intrista. un sfat va rog!(am 18 ani)

5 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Pai stai cu pr ta si distreazate poate te obs si b ala. dc sa pierzi o super distractie.

| Barbiiie95 a răspuns:

Buna,parerea mea este sa incerci sa vorbesti cu acel baiat sa-l intrebi daca ar dori sa iti fie partener in acea seara, si asa ai avea o sansa sa-l cuceresti.Tot ce pot sa spun e sa te aranjezi super bine si sa te duci sa te distrezi.Multa bafta. Funda?

| cupcake02 a răspuns:

Poti sa iei legatura cu baiatul pe care il placi si sa il intrebi daca nu ar vrea sa stea cu tine in acea seara, ca pana la urma daca e singur, nu are nimic de pierdut, ca poate sta cu baietii oricand. Sau poti vorbi cu prietena ta cea mai buna si sa ii spui cum te simti, sigur va intelege si se va imparti intre tine si prietenul ei, ca doar amandoi sunteti importanti pentru ea. In orice caz, eu zic ca e mare pacat sa nu te duci, pentru ca ratezi o seara in care chiar te poti distra pentru un motiv copilaresc... Distractie placuta!

| marria_7862 a răspuns:

Eu sunt de parere ca ar trebui sa mergi pentru ca la o petrecere nu stii niciodata ce "oportunitati" se ivesc, mai ales daca esti singura.

| sshhhhhttttt a răspuns:

Stai linistita, eu zic sa nu ratezi ocazia si sa mergi, sigur iti gasesti un partener!