| BlancaFantasma a întrebat:

am o "problema". O colega cu care ma inteleg foarte bine, m`a invitat la majoratul ei sambata.Imi e rusine sa merg deoarece colegii/colegele care vin o sa aiba partener, iar eu sunt singura(a chemat putini colegi). As vrea sa ma duc dar nu vreau sa ma simt in plus, caci chiar daca vine si prietena mea cea mai buna ea are iubit si clar o sa stea cu el.vine si colegul pe care il plac(si el e singur) dar el o sa stea cu baietii stiu cum face el si oricum de mine nu ii pasa.Deci ce sa fac? mi-ar placea sa ma distrez dar mi-ar fi rusine sa merg singurasad Mai bine stau acasa? Eu sunt mai timida, si stand printre ceilalti care au pereche m`as intrista. un sfat va rog!(am 18 ani)happy

10 răspunsuri:
| TwixulDrept a răspuns:

Chiar daca nu ai partener asta nu trebuie sa te retina sa te distrezi! Vezi si tu pe acolo poate mai sunt fete fara partener, vorbiti, iti faci noi prieteni.

| Sabiina a răspuns:

Pai ai putea sa il intrebi pe baiatul pe care il placi daca `merge cu cineva`, iar el va spune ca nu. Intreaba`l pur si simplu daca vrea sa mearga cu tine. Nu ai ce sa pierzi. Daca ti`e rusine, vezi cine mai merge si stai si tu cu fetele si baietii care nu au partener/partenera. Bafta si distractie placuta!:*

| filaret03 a răspuns:

Vrei 1 partener? Ma ai pe minebig grin numa sa zici de unde esti ataT:d O SI EU AM 20 ANI

| Mimi58 a răspuns:

Trece peste griji si fa-ti curaj si intreaba-l dac vreti sa fiti impreuna si am uitat sati mentionez fi serioasa cu el o sati meargawinkinghappy bafta
FUNDA?

| Lɑяisɑ a răspuns:

Pai,il iei pe baiatul pe care il placi de langa baieti.Il intrebi:Vrei dansam? Si asa daca o tineti bine o sa duceti o relatie buna.winkingPoate o prietenie buna, dupa o relatie buna.

| OanaAndreea16 a răspuns:

Nu trebuie sa te simti timida in grupu` tau de prieteni. Indiferent daca ai sau nu partener pentru seara aia. Trebuie sa fi tu, si sa te simti bine-n pielea ta. Poti usor, usor sa-ncepi sa filtrez cu baiatu` pe care-l placi, si daca vine singur, poate continua cu tine.
Si, du-te pentru ca este majoratu` prietenei tale, nu rata asta pentru ca esti singura.

| BiaXd a răspuns:

Eu zic sa nu stai acasa happy du-te distreazateee happy si prietena ta nu te va ignora doar ca sa stea cu el.Si daca te-a invitat inseamna ca-i pasa si se bucura daca cea mai buna prietena a ei e alaturi de ea. kiss distreazate dragawinking

| BiaXd a răspuns:

Eu zic sa nu stai acasa.Du-te distreazate.Si nu va sta numai cu prietenul ei. Daca te-a chemat inseamna ca ii pasa si se bucura daca cea mai buna prietena a ei ar putea veni.Nu te va lasa balta. Distreazate! happy

| Alex_8485 a răspuns:

Eu zic sa te duci. Daca e si baiatul pe care il placi, poate se leaga ceva intre voi.Decat sa stai acasa si sa iti para rau ca nu ai fost, mai bine te duci! O sa te poti distra, ai sa vezi!happy

| mariootza_2108 a răspuns:

Cam in aceeasi situatie eram si eu acum cateva luni cand o prietena m-a chemat la aniversarea ei si erau doar fete cu care nu prea eram cea mai buna prietena. Dar m-am dus si, mi-am dat seama ca nu conteaza prea mult cei din jur ci doar distractia. Daca asta nu te ajuta, roaga un prieten de al tau sa mearga cu tine. Ai prieteni baieti nu? Asa ca poti sa te duci cu unul din ei

Sper ca te-am ajutat!