| BlancaFantasma a întrebat:

am o "problema". O colega cu care ma inteleg foarte bine, m`a invitat la majoratul ei sambata.Imi e rusine sa merg deoarece colegii/colegele care vin o sa aiba partener, iar eu sunt singura(a chemat putini colegi). As vrea sa ma duc dar nu vreau sa ma simt in plus, caci chiar daca vine si prietena mea cea mai buna ea are iubit si clar o sa stea cu el.vine si colegul pe care il plac(si el e singur) dar el o sa stea cu baietii stiu cum face el si oricum de mine nu ii pasa.Deci ce sa fac? mi-ar placea sa ma distrez dar mi-ar fi rusine sa merg singura Mai bine stau acasa? Eu sunt mai timida, si stand printre ceilalti care au pereche m`as intrista. un sfat va rog!(am 18 ani)

4 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Stiu cum e. nu gasesti si tu pe cineva care sa te insoteasca?

| MyNameIsNotImportant a răspuns:

Mdaa stiu si eu cum e. straight face Mai bine nu te duci. Unii iti vor spune sa mergi ca poate te bagi in seama cu baiatul ala sau poate te v-a baga el pe tine in seama sau daca nu stai cu fetele si nu stiu ce da nu e asa:-si mai ales daca esti timida oh go on. mai degraba incearca sa iti faci si tu un prieten iar apoi poti merge cu el.cauta pe internet daca esti mai timida.nu sunt toti "naspa".mai sunt si baieti timizi ca tine. A si ii poti spune ca pleci in concediu cu ai tai pe 3-4 zile thinking sau ceva de genu.dar ai grija sa nu intri pe net sau sa nu iesi din casa ca poate se prinde careva.

Baftawinking

| EuSiCuMine a răspuns:

Ar trebui sa te duci! Esti majora trebuie sa te distrezi si in plus nu sti niciodata ce se va intampla la o petrecere cu persoana pe care o iubesti. Decat sa regreti acum, mai bine te duci sa te simti bine! Eu cand am fost la o petrecere tot asa erau fetele dar ne distram toti impreuna! Ba chiar mi-am facut si iubit acolo happy Decat sa se supere prietena ta pe tine si sa pierzi o noapte intreaga, MAI BINE TE DUCI CA SA NU-TI PARA RAU DUPA!
In + daca nu-ti va placea (ceea ce ma indoiesc) poti zice ca tie rau sau ceva si lumea va intelege si poti pleca!
"Cand crezi ca totul merge prost, incearca sa invarti tu roata"
Sper ca ai inteles la ce m-am referit.
Eu iti urez succes si sa te distrezi deoarece stiu ca e cel mai bine daca te duci, pentru toti!:*

| ulex a răspuns:

Dovedes-te ca esti puternica si nu ti-e rusine si du-te...si poate incerci sa flirtrezi cu baiatu cae-ti place chia daca iti este rusine