| Marya_7001 a întrebat:

am o problema si nu pot lua o decizie. Acum ceva timp. mai exact in luna decembrie am fost cu un baiat pe care l-am placut foarte mult si el pe mine. Totul a fost frumos si bine pana cand am aflat de la un coleg de clasa de-al lui ( colegul acela ma placea) ca ma inseala. M-am enervat foarte tare si i-am spus ca trebuie sa ne vedem si sa discutam. atunci cand i-am spus tot ce auzisem a inceput sa nege si sa spuna ca acel coleg nu incearca decat sa ne desparta, dar eu nu am putut trece peste acele barfe si am decis ca este mai bine sa ne despartim. Zilele urmatoare a incercat sa se impace cu mine, dar am fost de neclintit, desi sufeream... sufeream enorm dupa el. Peste ceva timp a inceput o relatie cu acea fata. Dupa o saptamana s-a despartit de asa zisa "amanta" si s-a reimpacat cu o alta prietena, in timp ce eu am avut o relatie cu colegul lui. Acum amandoi suntem singuri si am reinceput sa vorbim. mi-a spus ca vrea sa ne impacam, ca ma iubeste si ca m-a iubit in tot acest timp. este adevarat ca si eu il plac. dar parca nu pot sa mai am incredere in el, avand in vedere ca am suferit dupa el, nu vreau sa se mai repede povestea. Imi zice ca s-a schimbat, dar sincer nu stiu ce sa mai cred. Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| bogdang a răspuns:

Eu cred ca nu ai crezut pe cine trebuie la un moment dat...in fine, te sfatuiesc sa ii dai o sansa, mai ales ca deja ai evitat asta o data cand el vroia sa va impacati. Ce ai de pierdut? Daca baiatul e sincer ai numai de castigat!

7 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Raspunsul sicer? - Daca ati trecut prin atatea si tot voi ati ramas, poate merita o sansa, vezi daca intr-adevar va potriviti!
Raspunsul since-sincer? - O sa va tot schimbati in continuare ca personalitate, o sa va tot despartiti si impacati crezand ca "de data asta o sa mearga"...Mai pe scurt, copilarii! Iar cand veti ajunge la adevaratele sentimente veti rade de ce faceti acum happy.

| Buttercup30 a răspuns:

Nu e bine ca ai crezut barfele alea.trebuia sa crezi cand aveai dovezi.
acum puteti sa va impacati linistiti

| isabellle a răspuns:

Eu cred că te place. că te iubeşte.
băieţii să ştii că în general nu prea se roagă de o fată, dar faptul că l'ai ignorat în tot acest timp, l-a făcut nebun după tine şi l-a făcut să realizeze că nu prea poate sta fără tine.
de ce să nu îi mai dai o şansă?
totuşi cred, că şi colegul acela al lui, care ai mai şi spus că te place, a cam minţit sau exagerat.
eu te înţeleg, ştiu că îţi e mai greu să îi dai încă o şansă, dar poate chiar te iubeşte, te'ai gândit? poate... vrea să îţi demonstreze că e altfel.
încearcă. nu ai ce pierde.
vezi doar să rămâi mai indiferetă. o să îl atragi din ce în ce mai mult. BAFTĂĂ :*:*:*:*:*:*

| ºPishcotº a răspuns:

M-ai dai o sansa!:X Si mie mi s-a intamplat la fel cu un ti care ma placea, si inca ma place! Eu crezand ca este "cel m-ai bun prieten al meu" i-am spus ca-mi placea dee un prieten de-al lui! Si atunci a inceput sa-mi zica, ca tipu' ala nu maplace, ca place o tipa mai mare ca el si ca n-am sanse cu el. Si cand am vorbit cu tipul care-mi place, mi-a spus ca erau numai minciuni si ca nu-i place de nici o tipa! Deci vroia sa ma faca sa nu-mi m-ai placa de el:X!

Deci, eu cred ca "prietenul asta al vostru" vrea sa bage zanzanie in relatia voastra, si cred ca nu se merita sa suferi degeaba fara sa ai nici macar o proba concreta cum ca el te-ar fi inselat!

Te pup:X! Si sa-mi spui cum a continuat povestea!:*:X

| teutzikka a răspuns:

Iti spun din experienta : niciodata sa nu ai incredere in barbati. Dar uneori se faca totusi de au dreptate. Numai inima ta poate decide daca sa il pastreze sau nu.

| Cherry_8297 a răspuns:

Aici depinde si de tine marya... daca vrei sa te impaci cu el fa-o, nu te opreste nimeni... oricum iti urez succes big hug big hug ^_^

| RegeleSarac a răspuns:

Mai mult de 15 ani nai si cred ca si prietenul tau ii la fel...traiesti intr-o perioada intensa si foarte stupida a vietii, probabil ca te vei maturiza si vei ajunge o pitipoanca...tu doar lasa totul sa mearga de la sine