| Maria3802 a întrebat:

Am o problema si nu stiu daca este motiv de ingrijorare.
Iubitul meu m-a penetrat cu degetul si dupa aceea a curs putin sange. Precizez ca menstruatia mi s-a terminat acum vreo 2 saptamani.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca penetrarea vaginului tau s-a realizat prin introducerea unui deget, adica printr-o masturbare denumita "degetica", chiar daca aceasta penetrare a avut loc probabil in perioada fertila a ciclului menstrual, sau chiar in momentul ovulatiei, NU s-a putut intampla nimic rau. Sangerarea amintita s-a produs din cauza producerii a unei probabile lezari a himenului ceea ce a provocat o mica deflorarea a "pasaricii" tale, insa fara a afecta virginitatea ta. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| OMFGConrad a răspuns:

Nu este motiv de îngrijorare. Dacă ești virgină, probabil că iubitul tău nu a fost suficient de atent cu tine și s-a produs lezarea himenului, așa numita "deflorare".

| Maria3802 explică (pentru OMFGConrad):

Nu sunt virgina si de aceea voiam sa stiu daca este motiv de ingrijorare.