| anonim_4396 a întrebat:

.am o problema, si vreau sa ROG PE CEEI CARE AU DE GAND SA JUDECE, SA NU RASPUNDA LA INTREBARE. Am o relatie de 1 an jumate, si imi iubesc prietenul enorm. Pt mine s-a schimbat extrem de mult si ma iubeste sincer. Cand sunt cu el sunt cea mai fericita, si nu as vrea sa il pierd pentru nimic in lume. Am cateva aspirante la iubirea lui, si asta chiar nu ma deranjeaza pentru ca sunt convinsa ca ma iubeste doar pe mine si mi-a demonstrat asta. Eu am 20 de ani, iar in generala am avut un profesor de care eram indragostita. Eh, problema este ca inca ma mai gandesc la el din cand in cand, si simt ca imi tradez iubitul. Lui nu pot sa ii zic, pentru ca el a observat si a zis si el fara sa stie de aceasta, ca acel profesor imi face ochi dulci. Ei doi se inteleg destul de ok, si acel barbat este insurat. Nu ne vedem des, poate de 2 ori pe an, dar ma rascolesc niste amintiri cand il vad, si nu stiu ce pot sa fac sa trec peste. Distanta intre noi am pus, dar si el de fiecare data cand ne vedem nu pierde privirea mea. Ultima data ne-am vazut de pasti, el era cu sotia lui iar eu cu iubitul meu, si atunci iubitul mi-a zis ca profesorul imi face ochi dulci. Ce pot sa fac sa scap de amintirea lui? Nu vreau sa imi pierd iubitul pentru ca il iubesc enorm. Va multumesccc! Sper sa fi inteles ceva

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poti scapa de amintirea lui in timp ce esti in alta relatie. Tu nu-ti iubesti actualul partener, inca tanjesti dupa celalalt, dar il folosesti pe actualul ca sa ai partener si te pacalesti singura ca il iubesti pentru a nu te simti vinovata. Eu nu te judec, exista numeroase femeie prinse in relatii lipsite de sentimente, exact ca tine, unele din motive si mai rele (de exemplu pentru bani). dar daca vrei sa faci ceea ce este bine pentru partenerul tau (si sa demonstrezi ca tii cat de cat la el, ca de iubire nu poate fi vorba), spune-i tot adevarul, curat si gol, fara nici o infloritura. el va decide ce are de facut in deplina cunostinta de cauza, iar tu te vei adapta. dar nu vei mai fi rusinata de tine insati si nu te vei mai teme ca lumea te-ar putea judeca, fiindca vei sti ca ai fost sincera 100% si curata, asa cum trebuie sa fie fiecare om in toate clipele vietii lui.

| Anndddra a răspuns (pentru Brigaela):

Dar il iubesc pe actualul meu iubit, si nu l-as schimba pentru nimic in lume! Si nici pentru ala nu-i iubire, ca am momente in care ma ganddesc la el, da am zile in care nici nu imi pasa de el.

| Brigaela a răspuns (pentru Anndddra):

Nu poti iubi un barbat daca te gandesti cu jind la altul. Probabil ti-e foarte bine cu actualul si nu l-ai schimba, ca sa nu pierzi binele asta. dar nu-i apartii 100% si asta nu e iubire. Ideea este ca te poti indragosti din nou cam atunci cand ai deja macar 6 luni in care nu te-ai gandit deloc la fostul (cu dor sau ura), fiindca de fapt nu-ti mai pasa deloc. In fine, important este sa-i spui tot adevarul actualului tau iubit, asta ii datorezi in primul rand.

| OnuOnulică a răspuns:

Odata ce esti in alta relatie...

| Dariusuu a răspuns:

Şti cum este să ai un regret de care nu poţi scăpa niciodată?

Are soţie, sper că eşti conştientă de treabă asta, dacă vrea ceva de la tine e doar sex, ( uneori sunt cam direct ).

Ai face o greşeală imensă şi ai regreta mult timp pentru că l-ai pierdut pe tipul cu care eşti.

Asta vrei?

Dă-i pace profului şi nu te mai gândi la el.

| Danysan a răspuns:

Uite ce :Trebuie tu singura sa iti dai seama ce fel de om e profesoru daca tie iti face ochi dulci si isi inseala sotia.Nu cred ca o sa il mai privesti cu aceeasi ochi daca te-ai vedea in locu ei.O sa iti fie scarba mai ales ca au si Copii.Cat despre Baiatu asta cred ca ar trebui sa ai pupi picioarele, daca dupa ce a vaz astea sta tot cu tine.Te iubeste si daca si tu pe el atunci ce mai conteaza.Fiecare are in capsor o fata sau pe cineva care a fost sau ar vrea sa fie, dar asta nu se va intampla.Si eu as vrea sa ma culc cu Inna dar cand oare -Nu rade de mine -Stie si iubita mea dar nu ai pasa -ca stie ca asta nu se va intampla never.Asa si tu cu prb asta.Asta e povara ta dar trebuie sa te porti ca atare-iar cand il mai veiz pe asta nu il mai baga in seama.Te asigur ca ai o varsta la care trebuie sa te gandestie la o Relatie serioasa si nu mai alerga dupa prostiioare sau sa te gandesti la asa ceva.Ce alegi unu insurat sau unu care te Iubeste-si sa fim seriosi -cred ca adori sa faci sex cu iubitu tau -ia imagineaza-ti cum ar fi cu unu mai in varsta -Poate stiu eu cum arta laughing)..Cat despre Viitor daca o sa ramai cu Baiatu asta si ai face Bine sa ramai poate o sa face-ti la un momentatdat si un Bebe-sunt curios cum va reactiona ala si daca iti va mai face ocho dulci.Genu de Barbati ca el sunt ochi pana te casatoresti -alerga dupa pasrica tanara si nu le mai pasa ce au in ograda.

| Anndddra a răspuns (pentru Danysan):

Nu este vorba de sex, pentru ca avem un an jumate aproape, si nu am avut relatii inca. Eu nu alerg dupa prof, si vreau sa scap de amintirea lui, si nici nu am umblat vreodata cu el. In ultimele zile am avut si vise cu el, iar asta ma intors peste cap

| Anndddra a răspuns (pentru Danysan):

Iar profu nu este batran. Are vreo 31 de ani 32, si nu are copii

| Danysan a răspuns (pentru Anndddra):

Tu vb serios-Pai si Baiatu ala saracu -Buburuza -gandeste-te si la el serios-te-ai gandit ca poate te doreste?

| Danysan a răspuns (pentru Anndddra):

Mda tu ai 20 si asta 31-Foarte tare e destul de tinerel deh laughing)

| Anndddra a răspuns (pentru Danysan):

Nici batranu nu poti sa il numesti! Daca ai sti ce golan a fost iubitul meu, si cate probleme cu politia a avut si a baut foarte mult, fuma, dar de cand suntem impreuna nu a mai pus gura nici pe alcol nici pe tigari. El are 25 de ani! Si il iubesc, si nu vreau sa il pierd pentru amintirile astea prostesti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nimic nu mai conteaza, decat viitorul, ce a fost a fost, treci peste! happy