| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema,sper sa nu radeti de chestia asta,dar trebuie neaparat sa gasesc o solutie, pentru ca e ceva destul de nasol.
Am 19 ani si acum un an jumate mi-am inceput viata sexuala. Dupa o luna,am inceput sa ma obisnuiesc,nu ma mai durea cand faceam si pana la urma,CU GREU, am gasit o pozitie,deasupra, intr-un anumit unghi, in care am avut ORGASM de 10 ori maxim, sa zic (10 ori in decursul a 10 zile, o data pe zi ). Chiar credeam ca totul e bine pana cand am inceput sa nu mai am orgasm. Prietenul meu era si la distanta, ne intalneam mai rar gen 2-3 zile pe luna dar atunci cand m-am dezvirginat s-a intamplat prin mai,in iulie am avut orgasmele si dupa, de 1 an jumate, nu am mai avut niciun orgasm cand am facut sex. Acum cateva luni m-am despartit de primul meu baiat si m-am bagat cu altul. Nici cu el nu am avut orgasm. Doar daca ma freca cu degetul cam 15-20 minute reuseam.
Arat bine,ma misc in pat,nu stau ca o mumie, de simtit ma simt bine cand o fac,doar ca nu simt placerea aia maxima ((. Am avut si partide romantice, cu preludiu foarte lung, am incercat tot felul de lucruri, chiar fetis-uri, jucarii sexuale.Am incercat in orice fel, in orice locuri cat mai inedite si sa fie cat mai spontan.Nimic nu merge.Va rog ajutati-ma.Nu ma termin niciodata, pentru mine sexul nu e placere mare cum ar trebui.Ce poate sa fie?

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Studile demonstreaza faptul ca cele mai multe femei nu au orgasm prin penetrare vaginala si doar prin stimulrea clitorisului care e stimulat de un penis gros sau de stimulare orala

pozitia de la spate in vagin sa calificat pe primul loc intr-un studiu, nu uita ca cu cat opresti o dorinta un timp cu atat placerea creste cand iar o faci, astfel spus sexul mult nu-i bun si sexul ocazional

| mihai69 a răspuns:

Nici dacă în timpul sexului te ajuți de un vibrator pe clitoris nu reușești să ajungi la orgasm? Sau încă n-ai încercat și varianta asta?
Oricum, un lucru e sigur: în afară de priceperea (sau lipsa acesteia) partenerului, mai e și o chestie de „chimie", de compatibilitate. Și îți spun asta pentru că mi s-a întâmplat și să pot oferi unei partenere orgasme multiple, dar și să „lucrez" (la altele) din greu ca să ajungă la unul singur.

| Dσℓℓу a răspuns (pentru mihai69):

Am incercat, degeaba

Răspuns utilizator avertizat
| mihai69 a răspuns (pentru Dσℓℓу):

Pfff... cam nasol. Oricum, fiind totuși la începutul vieții sexuale (la cât de des ai făcut sex, se poate spune și așa, pentru că încă nu ai putut acumula mai nimic), nu e ceva foarte alarmant, și nici nu trebuie să te descurajezi.
Dacă nu ai făcut-o până la dezvirginare, cel puțin ulterior, ai încercat să te masturbezi? Dacă da, așa ajungi mai ușor la orgasm? Dacă nu... cu siguranță e timpul s-o faci (cât mai des), spre a-ți cunoaște mai bine zonele erogene și modul de a acționa asupra lor ca să ajungi la punctul culminant, apoi aplici asta și când faci sex. Sau dragoste.
Succes!

| Dσℓℓу a răspuns (pentru mihai69):

Nici inainte si nici dupa dezvirginare nu m-am masturbat pentru ca nu simt placere daca o fac eu, si nu altcineva..Chiar deloc nu simt placere

| mihai69 a răspuns (pentru Dσℓℓу):

Nasol. Pierzi cel mai bun lucru al unui om. Dacă tu nu te iubești, cine vrei s-o facă în locul tău?!?
Bine, nu lua asta ca pe un reproș, e un citat (aproximativ) din Woody Allen (dar la care subscriu 1000%).
Am cunoscut mai multe persoane, majoritatea fete, care nu se simt confortabil să se „atingă" singure „acolo jos". De ce? Habar n-am, dar eu aș da vina aici pe lipsa de educație sexuală corectă și pe părinți, că sperie copii.
Și tare aș vrea ca un psiholog de meserie să mă contrazică (argumentat), dar eu sunt totuși de părere că această jenă inhibă erotismul chiar și în cazul relațiilor heterosexuale. De unde li dificultatea ta de a ajunge la finalizare.
În concluzie: sper să nu râzi, nici să crezi că fac mișto - nu e cazul - sfatul meu final este că pentru tine cel mai indicat ar fi dacă ai putea găsi un psihoterapeut specializat pe sexologie.
Baftă!
PS sau să dai peste acel bărbat despre care povesteam ceva mai sus - cu a cărui „chimie" te potrivești perfect și sub atingerea căruia să intri în rezonanță.

Răspuns utilizator avertizat
| daywalker23 a răspuns:

Nimeni nu te poate ajuta cu ceva concret, tu esti singura care te cunosti cel mai bine...Gandeste-te la ce te excita pe tine cel mai mult si aia incearca sa faci...Lasa-te dusa de val si fai ce-ti trece prin cap in timpul actului sexual.Bafta

| Otilo_Valentin_Ungureanu_1990 a răspuns:

Suna'ma pe numarul asta 0746469146 Valentin