| simona_1150 a întrebat:

Am o problema. Sunt cu un baiat de 2 ani. Cu el mi-am inceput viata sexuala. Prima data, in timpul penetrarii nu mi-a curs sange. Nici a 2-a oara. Nu mi-a curs niciodata. De multe ori am facut-o fara prezerativ iar de cateva ori eram in acea perioada. Pana acum nu am ramas insarcinata. Dupa fiecare act sexual, ma duc la baie si astept sa imi curga un lichid. Are vreo importanta daca imi curge acel lichid sau riscurile de a ramane insarcinata sunt la fel de mari? O alta problema pe care o am ar fi urmatoarea: de vreo 3 luni, lichidul meu menstrual are o culore mai deschisa, mult mai rosiatica. Nu stiu de ce. Si inca o intrebare: menstruatia poate veni peste sarcina? Trebuie sa precizez si faptul ca deseori cand am intretinut relatii sexuale in timpul menstruatiei, acestea au avut loc inainte cu o zi, in prima zi sau in a 2-a zi. Va rog sa ma ajutati! Va multumesc!

6 răspunsuri:
| Linda a răspuns:

In ce secol traiti voi?
In alta ordine de idei as fi curioasa ce spune fat frumos in cauza legat de casatoria voastra?

| bibitza a răspuns:

Pai ...eu incerc sa te lamuresc dar nici eu nu sunt f priceputa. mi-am inceput viata sexuala acum 2 ani big grin.nu neaparat trebuie sa iti curga sange cand te dezverginezi, depinde de organism...Lichidul la care te referi este... ce ejaculeaza el nu? la asta te referi? nu are nici o importanta daca il elimini sau nu.eu il eliminin fara sa vreau cand facem neprotejat.si daca e sa ramai/ramaneam insarcinate ramanem si fara sa ejaculeze in noi.deci cand faci dragoste neprotejata riscul este foarte mare chiar daca nu ejaculeaza in tine.Culoarea c. m se va schimba mai mereu...eu asa patesc desi al meu nu este deloc regulat. din cate stiu eu daca faci dragoste inainte de menstruatie cu o saptamana in timpul ei si dupa ea cu o saptamana nu poti ramane insarcinata.eu asa am facut si nu am ramas niciodata si prietenele mele la fel. dar desigur exista riscuri sa ramai, cum ziceam depinde de organismwinking. bafta!

| simona_1150 explică:

Va mltumesc din suflet pentru ca mi-ati ajutat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O my God...

Sa o luam cu inceputul...
Probabil tu ai un himen elastic si nu s-a rupt => nu a curs sange (nu toate femeile sunt la fel)
Ai un mare noroc ca nu ai ramas insarcinata (spermatozoizii dupa ce intra in vagin au o viteza mare...nu curg inapoi in jos...scopul lor este sa fecundeze ovulul femeii, altii mor pana acolo si doar unul reuseste sau nu) Deci degeaba te speli tu draga mea... spermatozoizii se joaca deja in vaginul tau.
Inca un lucru important, nu mai face sex in timpul menstruatiei...risc mare de infectii, inflamatii, risc mai mare de a lua boli cu transmitere. Puteti face si voi pauza 7 zile.
PROTEJATI-VA! Nu e greu: prezervative- de la orice magazin, farmacie, pilule-cu recomandarea medicului.
Te rog frumos sa citesti urm, pentru ca tu habar nu ai la ce riscuri te expui.
Linkuri utile:
http://www.prezervativ.ro/diverse/folosire_prezervativ.php
http://www.seximus.ro/articole/infectie_transmitere_sexuala.php
http://www.seximus.ro/articole/examen_control_ginecologic.php

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lichidul de care spui tu banuiesc ca este lubrifiantul natural al corpului si nu are nici o legatura cu ramasul insarcinata... el este pur si simplu pentru a lubrifia zona happy...probabil ai observat ca atunci cand te exciti, se secreta acel lichid tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce cand te exciti curge acel lichid. si curge si daca esti virgina