| anniebox16 a întrebat:

Am o problema! Tatal prietenului meu cu care sunt de 9 luni nu il lasa sa se intalneasca cu mine. Adica ieri trebuia sa iasa cu mine, si i-a spus tatal lui sa mai stea si acasa ca e duminica dar seara l-a lasat pe afara, iar astazi trebuia sa ne intalnim dar tatal lui i-a zis sa stea acasa ca ploua si sa numai plece dar l-a lasat sa se duca pana in oras sa ia ceva sau sa se duca pana la bunicul lui. Ba chiar tatal lui ii spune si de fata cu mine sa mai lase telefonul ca vorbeste prea mult dar prietenul meu vrea sa vorbim si sa ne vedem dar il urmareste taicaso si nu il lasa in pace. Ce sa fac?

5 răspunsuri:
| ederaionela a răspuns:

Uite..chiar daca u il iubesti trebuie sa-i zici ''vorbeste cu tatal tau'' zii ca daca el te iubeste cu adevarat macar sa faca ceva nu zii sa se certe cu tatasau pentru tine ca si u ai parea...dar zii fa ceva zii ca daca nu face ceva o sa te desparti adica asa asi face eu nu merita daca nu ma intalnesc cu el sa zic si taicasu mai e si impotriva mea eu iasi da papuci ca daca chair te place ar face ceva totusi...bafta fundita pliz? sau macar un vot?

| Auslesse a răspuns:

La mine e invers. tatal meu nu ma mai lasa cu prietenul meusad

| Horvath a răspuns:

Pai inseamna ca taicaso nu te place... nu este de acord cu relatia voastra. Ar trebui sa stai de vb cu pr tau si sa-i spui sa-l intrebe pe tatal lui ce are cu tine daca il deranjeaza ca sunteti impreuna. sper ca te-am ajutat:*

| anniebox16 explică (pentru Horvath):

Pai i-am spus ca mi-am dat seama ca tatal lui nu ma place dar el incearca sa se imparta in ambele parti si intr-un fel inteleg pentru ca e tatal lui. Dar tatal lui e mult prea dur si nu stiu... Oricum sunt sigura ca nu ne vom despartii din cauza tatalui lui dar ma deranjeaza asa ca nu il lasa cu mine, tinand cont ca eu chiar nu i-am deranjat cu nimic.sad

| Horvath a răspuns:

Hmm... chiar nu stiu ce sa mai zic daca voi va iubiti si te iubeste asta conteaza pana la urma nu cu tatal lui stai ca cu el. Si la mine e la fel parintii lui nu ma vor dar nu las asta sa ma supere...ar trebui sa nu pui nici uh la suflet si poate cu timpul te va accepta.